Słowenia na wakacje. W tym niedocenianym kraju nie brak atrakcji. Wybraliśmy najciekawsze [LISTA]

Słowenia - wakacje w tym miejscu mogą być niezwykle ciekawe! Ten piękny, lecz nie do końca odkryty turystycznie kraj, obfituje w niezwykłe widoki. Nie brak tam także atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych urlopowiczów.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

Słowenia to środkowoeuropejskie państwo graniczące z Austrią, Włochami, Chorwacją i Węgrami. I choć przez wielu miłośników podróżowania jest pomijana, ma naprawdę sporo do zaoferowania. Zobaczcie, z jakich wakacyjnych atrakcji można skorzystać w tym niewielkim kraju.

Słowenia na wakacje 2022. Lista atrakcji turystycznych

Poznawanie Słowenii dobrze rozpocząć od spaceru na łonie natury. Ten kraj może poszczycić się bowiem niezwykle pięknymi widokami. Miłośnicy wspinaczki powinni odwiedzić Alpy Julijskie i spróbować wejść na szczyt Triglav. Nie można również zapomnieć o Triglavskim Parku Narodowym pełnym niezwykłych botanicznych okazów.

Największy zamek, najstarsza winorośl. Co jeszcze warto odwiedzić?

Oprócz gór, w Słowenii jest mnóstwo jaskiń, które można eksplorować. Najczęściej wybieraną jest jaskinia Postojna. Co ciekawe, niedaleko jaskini znajduje się zamek Predjamski Grad. Ta niezwykła budowla została wybudowana pod ponadstumetrową skałą w XII wieku. Pod największą tego typu budowlą na świecie rozciąga się rozległa sieć tuneli. Warto także wspomnieć, że zamek Predjama zamieszkuje kolonia nietoperzy. 

Spędzając wakacje w Słowenii warto odwiedzić miasto Maribor. Można tam zobaczyć najstarszą na świecie winorośl. Roślina ma około 400 lat i została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Innym ciekawym miejscem jest Lipnica ze stadniną koni Lipicany. Można tam pojeździć konno, dowiedzieć się, jak wygląda hodowla i tresura tych majestatycznych zwierząt oraz zobaczyć pokaz "tańczących białych koni".

Co można robić na Słowenii? Zwiedzać!

Słowenia to kraj, w którym odnajdą się miłośnicy historii i aktywnego wypoczynku. Nie brak tu bowiem interesujących obiektów, które można podziwiać. Co warto zobaczyć? Przede wszystkim wspomniany zamek w skale oraz takie miejsca jak:

  • klasztor dominikanów wraz ze zbiorami archeologicznymi Muzeum Regionalnego,
  • niewielką wioskę Sticna, w której można odnaleźć najstarszy klasztor w Słowenii, muzeum chrześcijaństwa oraz galerię,
  • kamienny most łukowy w dzielnicy Solkan w Nowej Goricy. Most ma 220 metrów długości i jest uważany za most z największym łukiem na świecie.
Więcej o: