Krynica Morska - atrakcje. Za grosze odwiedzisz latarnię morską, za darmo legendarną Górę Pirata

Krynica Morska - atrakcje, które oferuje to miasto z pewnością sprawi, że nasze wakacje staną się niezapomnianym przeżyciem, a wszyscy ich uczestnicy wrócą zadowoleni i wypoczęci. Poniżej zebraliśmy kilka propozycji, które warto uwzględnić planując wakacje w tym miejscu

Krynica Morska jest miasteczkiem położonym niemal na samym końcu polskiej strony Mierzei Wiślanej. Dzięki temu, że ma ona dostęp zarówno do Zatoki Gdańskiej, jak i Zalewu Wiślanego, znajduje się tam sporo atrakcji, które sprawią, że nasze wakacje staną się niezapomnianym przeżyciem. 

Krynica Morska - atrakcje, które warto odwiedzić w trakcie wakacji 

Coraz popularniejsze stają się wycieczki za granicę, jednak Polska również ma wiele do zaoferowania. Jednym z miejsc, które warto odwiedzić szczególnie latem jest Krynica Morska. Poniżej wybraliśmy kilka ciekawszych atrakcji, z których można tam skorzystać i które na pewno urozmaicą wakacyjny wyjazd. 

Ponad 70-letnia latarnia w Krynicy Morskiej 

Spędzając wakacje w Krynicy Morskiej warto zobaczyć jedną z największych atrakcji tej miejscowości. Latarnię morską. Ta, którą możemy obecnie podziwiać, została wybudowana w 1951 r. na miejscu poprzedniej, zburzonej w czasie wojny, latarni. Budynek latarni ma aż 26,5 m wysokości i jest jednym z dwóch najwyższych punktów widokowych na całej Mierzei Wiślanej. Wejście na latarnie stanowi jeszcze ciekawsze przeżycie. Dzięki temu, że jest ona w pełni pusta, wchodząc po schodach na jej szczyt widzimy cały czas salę wejściową na dole - doświadczenie nie do opisania, to trzeba po prostu zobaczyć!

Latarnia dostępna jest dla zwiedzających jedynie w okresie letnim (od maja do września), a ceny biletów mieszczą się w przedziale 4 - 6 zł. 

Coś dla osób lubiących wypoczywać aktywnie - Park linowy  

Parki linowe są świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu uwielbianym zarówno przez dzieci, jak i przez dorosłych. Park w Krynicy Morskiej oferuje duży wybór ścieżek i gwarantuje, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Jest to znakomity pomysł na spędzenie wolnego czasu zarówno z rodziną, jak i znajomymi.

Mini Zoo dla najmłodszych turystów

Jeśli planujemy wypoczynek z dziećmi warto zadbać również o atrakcje skierowane dla najmłodszych. Świetnym pomysłem będzie wizyta w nadmorskim Mini Zoo. Możemy tutaj nie tylko popodziwiać takie zwięta jak alpaki, lamy, emu, owieczki, kozy i wiele innych, ale również nakarmić je i pogłaskać. Taka wycieczka jest świetnym pomysłem dla rodzin z dziećmi, ale na pewno każdy, niezależnie od wieku, będzie się na niej doskonale bawił.

Sporty wodne dla amatorów aktywnego wypoczynku 

Będąc nad morzem, warto wybrać się na spacer po porcie. To pozwoli dobrze wczuć się w tamtejszy klimat. Port w Krynicy Morskiej składa się z dwóch przystani - rybackiej i jachtowo-pasażerskiej. Stanowi on również bazę dla białej floty. W 2018 roku przeszedł gruntowną modernizację. Dzięki większej ilości miejsc cumowych odwiedzający mogą podziwiać jeszcze więcej okazałych jachtów oraz starych, klimatycznych kutrów rybackich. 

5. Okryta legendą Góra Pirata 

Historia, która towarzyszy Górze Pirata położonej pomiędzy Krynicą Morską a Piaskami na pewno spodoba się nie tylko najmłodszym. Legenda głosi, że zanim powstała Mierzeja Wiślana, na jej miejscu znajdowały się liczne wyspy, po których grasowała banda starego pirata. Zbudowali oni drewnianą wieżę, z której kapitan mógł obserwować to, co się działo na Bałtyku i wybierać potencjalne ofiary rabunków. Według legendy to właśnie tutaj, pod wieżą stary pirat zakopał swoje najcenniejsze skarby, których do tej pory nikt nie odnalazł. 

Oprócz wyżej wymienionych atrakcji Krynica Morska jest miejscem oferującym bardzo dużo możliwości spędzenia wolnego czasu. Możemy tutaj odwiedzić również m.in. Muzeum Zalewu Wiślanego, Muzeum Krynicy, Kościół Piotra i Franciszka, klify i oczywiście plaże. Dodatkowo ciekawą atrakcje stanowią rejsy szybkimi łodziami po Zalewie Wiślanym. W sezonie często odbywają się tam także liczne koncerty i zabawy pod chmurką. 

Zobacz wideo Smażona ryba - przywołaj nadbałtyckie wspomnienia
Więcej o: