Tajlandia znosi uciążliwe obostrzenia, ale wciąż są pewne zasady wjazdu. Przed urlopem warto je poznać

Tajlandia - wakacje 2022. Osoby, które planowały spędzić tu urlop, z pewnością ucieszą się z informacji, że władze tego kraju zadecydowały o zrezygnowaniu z procedury wstępnej rejestracji dla zagranicznych turystów - co było dość uciążliwe. Jakie obowiązują zasady wjazdu do Tajlandii? Podpowiadamy.

W 2019 roku, czyli w ostatnim sezonie przed wybuchem pandemii COVID-19, Tajlandię odwiedziło blisko 40 mln turystów. W 2020 roku kraj ten nie powtórzył już tego sukcesu, mimo częściowego zniesienia restrykcji. Czy dzięki tegorocznym obostrzeniom sytuacja się poprawi?

Zobacz wideo Miasto, które było najchętniej odwiedzane w 2018. Co zobaczyć w Bangkoku?

 Tajlandia - wakacje 2022. Obecne zasady wjazdu [LISTA]

Od 1 lipca 2022 roku turyści wjeżdżający do Tajlandii nie muszą:

  • wypełniać formularza Thailand Pass,
  • posiadać obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego (choć warto je wykupić),
  • nosić maseczek w słabo wentylowanych pomieszczeniach. Warto mieć jednak na uwadze, że w niektórych miejscach mimo wszystko mogą być one wymagane.

Malediwy - wakacje w domkach na wodziePodróż poślubna. Gdzie jechać w podróż poślubną?

Warto jednak pamiętać, że przy wjeździe do kraju wciąż obowiązkowe jest okazanie certyfikatu szczepienia lub negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Osoby zaszczepione nie muszą robić testu na COVID-19. Nieszczepieni muszą jednak pokazać negatywny wynik testu, bo inaczej zostaną skierowani na kwarantannę.

Tajlandia czeka na turystów. Ale obawia się o braki pracowników w sezonie

Przedstawiciele branży hotelarskiej są zaniepokojeni brakiem wykwalifikowanych pracowników w szczycie sezonu. Zgodnie z ich oczekiwaniami w 2022 w Tajlandii ma pojawić się aż 15 mln turystów, którzy zostawią u nich 30 mld dolarów. W 2019 roku, czyli ostatnim przed pandemią, wpływy z turystyki miały 18,2 proc. udziału w PKB tego kraju.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Małe dziecko w samolocieRodzice z dziećmi na wakacjach to koszmar singli. "Na kogo wyrosną?"

Chattan Kunjara Na Ayudhya, zastępca prezesa TAT na Europę, Afrykę, Bliski Wschód i Amerykę, powiedział, że ich tegorocznym celem jest ściągnięcie 3,75 miliona turystów z tych regionów. Z czego aż 3 miliony z Europy, Afryki Południowej i Bliskiego Wschodu.

Więcej o: