Tajlandia znosi uciążliwe obostrzenia, ale wciąż są pewne zasady wjazdu. Przed urlopem warto je poznać

Tajlandia - wakacje 2022. Osoby, które planowały spędzić tu urlop, z pewnością ucieszą się z informacji, że władze tego kraju zadecydowały o zrezygnowaniu z procedury wstępnej rejestracji dla zagranicznych turystów - co było dość uciążliwe. Jakie obowiązują zasady wjazdu do Tajlandii? Podpowiadamy.

W 2019 roku, czyli w ostatnim sezonie przed wybuchem pandemii COVID-19, Tajlandię odwiedziło blisko 40 mln turystów. W 2020 roku kraj ten nie powtórzył już tego sukcesu, mimo częściowego zniesienia restrykcji. Czy dzięki tegorocznym obostrzeniom sytuacja się poprawi?

Zobacz wideo Miasto, które było najchętniej odwiedzane w 2018. Co zobaczyć w Bangkoku?

 Tajlandia - wakacje 2022. Obecne zasady wjazdu [LISTA]

Od 1 lipca 2022 roku turyści wjeżdżający do Tajlandii nie muszą:

  • wypełniać formularza Thailand Pass,
  • posiadać obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego (choć warto je wykupić),
  • nosić maseczek w słabo wentylowanych pomieszczeniach. Warto mieć jednak na uwadze, że w niektórych miejscach mimo wszystko mogą być one wymagane.

Warto jednak pamiętać, że przy wjeździe do kraju wciąż obowiązkowe jest okazanie certyfikatu szczepienia lub negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Osoby zaszczepione nie muszą robić testu na COVID-19. Nieszczepieni muszą jednak pokazać negatywny wynik testu, bo inaczej zostaną skierowani na kwarantannę.

Tajlandia czeka na turystów. Ale obawia się o braki pracowników w sezonie

Przedstawiciele branży hotelarskiej są zaniepokojeni brakiem wykwalifikowanych pracowników w szczycie sezonu. Zgodnie z ich oczekiwaniami w 2022 w Tajlandii ma pojawić się aż 15 mln turystów, którzy zostawią u nich 30 mld dolarów. W 2019 roku, czyli ostatnim przed pandemią, wpływy z turystyki miały 18,2 proc. udziału w PKB tego kraju.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Chattan Kunjara Na Ayudhya, zastępca prezesa TAT na Europę, Afrykę, Bliski Wschód i Amerykę, powiedział, że ich tegorocznym celem jest ściągnięcie 3,75 miliona turystów z tych regionów. Z czego aż 3 miliony z Europy, Afryki Południowej i Bliskiego Wschodu.

Więcej o: