Portugalia znosi obostrzenia. Czy do kraju wjedziemy bez testów i certyfikatów?

Portugalia znosi obostrzenia. 1 lipca 2022 roku rozluźnieniu uległy zasady wjazdu do kraju. Od tej pory do kontynentalnej części państwa i na Maderę wjedziemy bez konieczności okazywania certyfikatu szczepienia. Jakie jeszcze zmiany czekają zagranicznych turystów?

Koronawirus i związane z nim restrykcje negatywnie wpłynęły na branżę turystyczną. Obecnie zachorowań jest mniej, a większa część społeczeństwa się zaszczepiła. To sprawiło, że coraz więcej państw zaczęło luzować swoje restrykcje. Ostatnio do tego grona dołączyło kolejny europejski kraj. Portugalia znosi obostrzenia i od 1 lipca 2022 roku obowiązują inne zasady dla turystów zza granicy. 

Zobacz wideo COVID-19 mocno oddziałuje na chińską gospodarkę? Ekspert wyjaśnia

Więcej informacji na temat koronawirusa i obostrzeń znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Portugalia znosi obostrzenia. Zmieniają się zasady dla podróżujących

Jak podaje Ambasada RP w Lizbonie, portugalski rząd postanowił poluzować restrykcję dla odwiedzających kraj. Od 1 lipca 2022 roku podróżni wjeżdżający do Portugalii kontynentalnej i na Maderę nie mają już obowiązku okazywania zaświadczenia o szczepieniu. Nie trzeba również przechodzić testów ani mieć przy sobie negatywnego wyniku badania. Jeśli jednak chcecie wybrać się na Azory, powinniście mieć przy sobie jeden z poniższych dokumentów:

  • unijny certyfikat potwierdzający szczepienie,
  • negatywny wynik testu RT-PCR wykonany na 72 godziny przed wylotem,
  • negatywny wynik szybkiego testu antygenowego. 

W kraju nadal trzeba zakrywać usta i nos. Maseczki są obowiązkowe w transporcie publicznym, taksówkach, na stacjach, lotniskach oraz w szpitalach, przychodniach i innych miejscach opieki zdrowotnej. Podobnie jest na Maderze. Podczas pobytu na wyspie warto zainstalować aplikację S-Alerta, która informuje o potencjalnych obostrzeniach i o tym, co należy zrobić, gdy się zachoruje. 

Po powrocie z Portugalii do Polski nie trzeba odbywać kwarantanny ani pokazywać zaświadczeń o szczepieniu i negatywnym wyniku testu na COVID-19. 

Więcej o: