Top 50 najlepszych plaż z całego świata na wakacje 2022 [RANKING]

Jeżeli planujemy spędzić wakacje, wylegując się na słońcu, słuchając szumu fal i chłonąc aromat morskiej bryzy, warto poznać listę najlepszych plaż rozlokowanych w różnych częściach świata. Dzięki temu mamy szansę wybrać tę, która najbardziej nam odpowiada nie tylko pod względem lokalizacji.
Zobacz wideo 'Stop plastik'. Ekologiczny manifest na plaży w Kołobrzeg

Wybierając się na wakacje czy to w Polsce, czy w tropiki zależy nam, aby na plaży było czysto, dookoła złoty piasek i laurowa woda. Niestety bywa, że rzeczywistość jest zgoła odmienna. Przedstawiamy ranking najlepszych plaż na wakacje 2022.

Makijaż na plaży? Kosmetyki, które się sprawdząMakijaż na plaży? Kosmetyki, które się sprawdzą

Poznaj najlepsze plaże na tegoroczne wakacje

Niezależnie od tego czy szukamy ustronnego i spokojnego zakątka, czy też tętniącej życiem plaży, z pewnością znajdziemy dla siebie kilka interesujących miejsc. Przewodnik ten stworzył globalny portal bigseventravel.com zajmujący się turystyką z całego świata. Przytoczymy kilka najciekawszych według nas miejsc, a cały ranking znajdziecie na oficjalnym koncie portalu na Twitterze.

Playa Conchal w Kostaryce zajęła pierwsze miejsce w rankingu. Choć jest niewielka to przez turystów uznawana za raj. Nabrzeże składa się z drobno pokruszonych muszelek, a dookoła rozpościera się niesamowita bioróżnorodność. 

Boulders Beach w Republikce Południowej Afryki. Choć zajęła dopiero dziewiąte miejsce w rankingu, to z pewnością jest bardzo ciekawa nietuzinkowa. Wybierając się tam na letni odpoczynek, mamy możliwość nie tylko wypocząć na piaszczystej plaży, ale przede wszystkim zobaczyć ogromną kolonię pingwinów afrykańskich. Dodatkowym atutem jest obecność skalnych basenów i czystej wody.

Playa Negra w Puerto Rico, czyli czarna plaża. Ulokowana na trzynastym miejscu rankingu od razu przyciąga uwagę. Choć w okolicy nie brakuje plaż z białym piaskiem, to właśnie niecodzienny widok czarnego nabrzeża nadaje jej wyjątkowości. Choć jest niewielka i znajduje się w ustronnym miejscu, to zdecydowanie warto wybrać się na spacer, aby ją zobaczyć czy na niej odpocząć.

 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Whitehaven Beach, AustraliaNajpiękniejsze plaże w Polsce i na świecie. Jakie plaże trzeba odwiedzić?

Najciekawsze plaże świata. Dokąd jeszcze warto pojechać?

Seven Mile Beach - Kajmany, znajdująca się na 36 miejscu plaża wysp Morza Karaibskiego jest jedną z najsłynniejszych na całym świecie. Miłośnicy tropików chętnie wybierają tę lokalizację. Koralowe piaski i musująca woda sprawiają wrażenie, że jesteśmy w bajkowym świecie. Przez czystość wody popularną stała się atrakcja zwana snorkelingiem, czyli nurkowaniem w masce wyposażonej w rurkę, dzięki, której turyści podziwiają dno morza. 

Mystic Beach - Vancouver Island, Kanada to 42 pozycja rankingu. Położona wzdłuż uroczego szlaku Juan de Fuca przyciąga nie tylko białą, piaszczystą plażą, ale także towarzyszącym jej wodospadom, które otulone leśną gęstwiną wpadają kaskadami wprost do lazurowego morza. 

Punta del'Este w Urugwaju to plaża zajmująca 45 miejsce. Nie da się jednak przejść obok niej obojętnie. Zwana jest plażą celebrytów. To miejsce dla wszystkich kochających zabawę. Podzielona jest na dwie części Playa Mansa i Playa Brava. Na pierwszej z nich znajdziemy piasek typu blond, natomiast na drugiej nasze stopy otuli biały piasek. Charakterystycznym, a zarazem niezwykłym dla tych plaż miejscem jest potężna rzeźba w pół zakopanej dłoni. Jej wystające z piachu palce dzielą obie plaże. 

 
Więcej o: