Gdzie najtaniej nad Bałtykiem? W tych miejscach zaoszczędzisz, będziesz z dala od tłumów i zgiełku

Chcąc uniknąć zatłoczonych plaż, niekończących się kolejek i wysokich cen, wiele osób zastanawia się, gdzie jest najtaniej nad Bałtykiem. Te miejsca nie tylko urzekają ciszą, spokojem i miłą atmosferą, ale także pozwolą zaoszczędzić na wakacyjnym budżecie. Wybierając te kierunki ekonomiczne i udane wakacje są gwarantowane.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jednym z najpopularniejszych miejsc wypoczynku w naszym kraju są góry i morze. Oba kierunki są atrakcyjne i ciekawe, niestety tegoroczna drożyzna i panująca inflacja sprawia, że ceny szybują coraz bardziej w górę. Chcąc odrobinę zaoszczędzić, warto wybrać niszowe miejsca, które są nie tylko wyjątkowo piękne, ale także tańsze i spokojniejsze. 

Gdzie jest najtaniej nad Bałtykiem?

Inflacja i wysokie ceny dotarły niemal do każdego sektora w tym również turystyki, rekreacji i usług. Panująca drożyzna spowodowała, że wiele osób musiało zrezygnować z tegorocznych wakacji, a ci, którzy wybrali się do popularnych polskich kurortów, muszą liczyć się ze sporym wydatkiem. Jest jednak sposób, aby tego uniknąć i nie odkładać letniego urlopu nad morzem. Wystarczy wybrać tańsze, mniej popularne miejsca i omijać popularne wakacyjne kierunki. 

Polskie wybrzeże to ponad 750 km - ciekawych miejsc nie brakuje, zarówno tych dzikich, cichych jak i imprezowych i bardziej rozchwytywanych. Chcąc zaoszczędzić, warto wybrać mniejsze miasteczka czy nawet wsie. Należy unikać tych najbardziej popularnych, ponieważ poza wysokimi cenami w sezonie letnim zmierzają tam tłumy z całego kraju nie tylko. Najbardziej rozchwytywane polskie kurorty mieszczą się w:

  • Sopocie,
  • na Helu,
  • w Kołobrzegu,
  • Łebie, 
  • Międzyzdrojach, 
  • w Jastarni,
  • Mielnie, 
  • Ustce. 
Zobacz wideo Wzrost poziomu Bałtyku. „Skala zagrożenia jest bardzo duża"

Najtańsze miejsca nad Bałtykiem - tam zaoszczędzisz

Wartą odwiedzenia jest miejscowość Piaski, która jest starą wioską rybacką i ostatnim miejscem po polskiej stronie Mierzei Wiślanej, położona raptem 12 kilometrów od popularnej Krynicy Morskiej. Mimo niewielkiej odległości, w przeciwieństwie do Krynicy w Piaskach jest cicho, spokojnie i często pusto. Właśnie tam możemy trafić na tanie noclegi i hotele, a ceny w restauracjach są niższe z pozostałymi nadmorskimi miastami. Warto także wspomnieć, że znajdziemy tam piękne plaże, gdzie nie ma tłumów, a także jest spokojniej i czyściej. 

Kolejnym ciekawym kierunkiem, który jest nieco bardziej popularny, ale równie urokliwy są Chałupy. To stara wioska rybacka z długą piaszczystą plażą. Choć położona niedaleko Władysławowa, to jednak oddalając się od centrum miejscowości, drogą przez las możemy znaleźć plażę na wyłączność. Jest to także mekka dla osób uprawiających sporty wodne. Klimat miejsca jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju a urokliwe kempingi, domki na wynajem czy hotele są często w niskich cenach. 

Na naszej liście nie mogło zabraknąć też miejsca z dzikimi plażami. Mechelinki to mało znana wieś jednak warto rozważyć tę wakacyjną opcję. Bliskie sąsiedztwo Trójmiasta gwarantuje dobry dojazd i konkurencyjne, niskie ceny. Szczególnie przypadnie do gustu osobom lubiącym norweskie klimaty. Wzdłuż plaży ciągnie się tu bowiem przystań rybacka z kolorowymi kutrami i niewielkimi domkami. W pobliżu znajduje się rezerwat przyrody "Mechelińskie Łąki" czy urocze, niewielkie molo. 

Więcej o: