Czarnogóra - wakacje 2022. Niepowtarzalne miejsca, które będziesz wspominać zimą z łezką w oku

Czarnogóra - wakacje 2022. Sposobów na spędzenie urlopu w tym kraju jest wiele. I choć jest niewielki, to nie brakuje tam atrakcji. Prezentujemy najbardziej niezwykłe miejsca i najciekawsze atrakcje, które warto odwiedzić, spędzając wakacje w Czarnogórze.

Czarnogóra to przepiękny kraj, który sprawdzi się idealnie jako wakacyjny kierunek dla turystów, którzy są wrażliwi na piękno przyrody. Jednak ten bałkański region rzadko jest wybierany przez Polaków - zdecydowanie przegrywa z Chorwacją. Dowiedz się, jakie wspaniałe atrakcje w sobie kryje i wybierz się tam na wakacje jeszcze w tym roku.

Zobacz wideo Czarnogóra

Czarnogóra - wakacje 2022. Te miejsca trzeba odwiedzić

Turyści, którym zależy na plażowaniu wśród pięknych krajobrazów, zdecydowanie powinni wybrać się na wakacje do Czarnogóry. Plaża w zatoce Jaz nie bez powodu jest jedną z najpopularniejszych plaż w tym kraju. Liczy około 1200 metrów długości, z czego 300 metrów jest wydzielone dla nudystów. Plaża jest niezwykle urokliwa, w większości składająca się z drobnego żwiru. Warto odwiedzić też Sveti Stefan - znany i popularny, ale bardzo drogi kurort  zlokalizowany w XV-wiecznej wiosce.

Miłośnicy romantycznych spacerów i klimatycznych restauracji, powinni obowiązkowo odwiedzić Podgoricę - stolicę Czarnogóry. Stare Miasto tego miasta czaruje turystów przepięknymi uliczkami, meczetami i wieżą zegarową, która w XVIII wieku została zbudowana przez Turków.

Budva świetnie sprawdzi się dla imprezowiczów. W sercu Riwiery Budwańskiej, która rozciąga się na długości 25 kilometrów, można cieszyć się nocnym życiem.

Wakacje w Czarnogórze. Raj dla miłośników przyrody i nie tylko

Czarnogóra to kraj, w którym osoby, które lubią aktywnie spędzać czas, będą miały co robić. Jeśli lubisz górskie wędrówki, powinieneś odwiedzić m.in. Park Narodowy Durmitor, na którego terenie znajdują się szlaki o łącznej długości 150 kilometrów. Most na kanionie rzeki Tary to jeden z najwyższych mostów w Europie, znajdujący się po drodze na Durmitor. Widok z mostu robi niebywałe wrażenie

Góry Przeklęte, znajdujące się na terenie Czarnogóry, Albanii i Kosowa, to jedne z najbardziej niedocenianych pasm Europy. Warto wybrać się na górską wędrówkę jednym ze szlaków.

Niebywałą perełką jest mauzoleum na szczycie Jezerski Vrh w Parku Narodowym Lovćen. Miejsce to upamiętnia biskupa, poetę i jednego z najwybitniejszych władców Czarnogóry, Piotra II Petrovića-Niegosza. W grobowcu znajduje się jego marmurowy pomnik, ważący blisko 30 ton oraz ze sklepieniem pokrytym 18 kilogramami złota.

Więcej o: