Czechy. Co warto zobaczyć w ojczyźnie bajkowego "Krecika"? Można tu znaleźć sporo atrakcji

Czechy. Co warto zobaczyć w sąsiadującym z Polską kraju? Jak się okazuje, to państwo ma sporo do zaoferowania. Przepiękna architektura, malownicze góry czy kraina wina, to tylko kilka z naszych propozycji.
Zobacz wideo Agnieszka Woźniak-Starak znika z "Dzień dobry TVN". Wiemy, co planuje robić w wakacje

Czechy to nie tylko popularna Praga, ten kraj ma do zaoferowania swoim turystom wiele pięknych i ciekawych miejsc. Wybierając się tam na wakacje, warto zaplanować dłuższy wyjazd, bo lista atrakcji jest spora.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Czechy. Co warto zobaczyć, wybierając się tam na wakacyjny urlop?

Krumlow - perła wśród zabytków UNESCO. Odwiedzając to miasto, mamy okazję zobaczenia malowniczej i niezwykłej architektury rodem ze średniowiecza. Budynki zachowane w idealnym stanie niemal przenoszą nas do tamtych czasów. Miasto położone jest nad rzeką Wełtawą, a u jego stóp rozpościera się zamek z XIII wieku, który odegrał swoją rolę także dziś. Walory wizualne miasta urzekły twórców filmu pt. "Iluzjonista", którego sceny były kręcone właśnie w Krumolowie. 

Czeskie Karkonosze - miłośnicy pieszych wędrówek z pewnością nie będą się nudzić podczas podziwiania widoków rozpościerających się w najwyższym paśmie górskim tego kraju. Dobrze oznakowane szlaki, liczne wyciągi, wodospady, wieże widokowe, ruiny średniowiecznych zamków to tylko kilka powodów, które przyciągają turystów. Nie zapominajmy o urzekających okolicznościach przyrody. Bogata flora tamtejszych lasów łąk czy unikalnej północnej tundry umili długie wędrówki. 

Ścieżka nad koronami drzew w Lipnie nad Wełtawą - gratka dla ciekawych świata trasa składająca się z drewnianej kładki i wieży widokowej o wysokości 40 metrów. Wspinając się na szczyt możemy zobaczyć piękną panoramę z Jeziorem Lipeńskim, Górami Novohradskimi, a nawet oddalone Alpy. W lipcu i sierpniu trasa czynna jest aż do północy.

Kraina wina, czyli południowe Morawy. Choć Czechy słyną głównie z dobrego piwa, wyjątkiem są Morawy, nazywane krainą winem płynącą. Warto odwiedzić ten region zwłaszcza późnym latem lub jesienią.

Udając się na wycieczkę rowerową Morawskim Szlakiem Wina, mamy niezwykłą okazję, by ujrzeć ogromne winnice skąpane w złocistym, wieczornym słońcu. Winobraniom rozpoczynającym się we wrześniu towarzyszą liczne koncerty, degustacje czy targi. To miejsce urzeknie nie tylko koneserów eleganckich trunków.

Co jeszcze warto zobaczyć w Czechach?

Praga - wielu osobom znana z opowiadań, czy napotykanych w sieci zdjęć. Choć nieco spopularyzowana, to nadal niezmiennie urzeka swoją bajkowością. Urocze ogrody, wąskie uliczki, klimatyczne knajpki przyciągają wszystkich kochających dawny styl architektury.

Będąc w Czechach, nie sposób pominąć sławny na cały świat Most Karola, który był świadkiem wielu zaręczyn i innych ważnych momentów. Spacerując po nim późnym wieczorem, rozciągające się z niego widoki zapierają dech w piersiach. 

Krecik nadal jest symbolem Czech, pomimo upływu lat ta rezolutna postać z kreskówki nie znika z praskiego krajobrazu. Przykładem mogą być lokalne stragany, na których możemy kupić podobiznę tytułowego zwierzątka w formie maskotki.

Dla osób, w których drzemie duch dzieciństwa związany z tą postacią obowiązkowym punktem na mapie będzie sklep z zabawkami przy ulicy Na Príkope, gdzie Krecikowi poświecono cały osobny dział. 

Więcej o: