Gdzie nad morze z dzieckiem? Trzy ciekawe miejsca, w których nie brak atrakcji dla najmłodszych

Gdzie nad morze z dzieckiem? To pytanie które zadaje sobie wielu rodziców. Warto wybrać miejsce, w którym zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą interesujące atrakcje. Wybraliśmy kilka miejsc, które świetnie sprawdzą się na rodzinny wyjazd.

Wyjazdy z dziećmi różnią się od wakacji bezdzietnych par czy singli. Rodzice wybierają te miejsca, które pozwolą zapewnić pociechom masę niezapomnianych wspomnień. Ważne jest również zapewnienie odpowiednich warunków i pewność, że każdy członek rodziny będzie zadowolony z urlopu.   

Szczególnie chętnie rodzice zabierają swoje pociechy nad morze. Zrobiliśmy krótki przegląd miejsc, które warto odwiedzić z rodziną. 

Więcej urlopowych inspiracji znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie nad morze z dziećmi? Kreta to chętnie wybierany kierunek  

Północne wybrzeże Krety w okolicach Heraklionu, czyli największego miasta i zarazem stolicy wyspy cieszy się sporą popularnością. Powszechnie wiadomo, że ta największa Grecka wyspa jest jedną z kolebek kultury, bogatą w ciekawe zabytki i muzea. Jadąc tam z dziećmi warto wiedzieć, że w okolicach Heraklionu jest wiele atrakcji skierowanych głównie do najmłodszych turystów.

Jedną z nich jest Dinosauria Park. Położony 15 kilometrów od stolicy park dinozaurów jest świetnym pomysłem na ciekawą wycieczkę, która na pewno ucieszy zarówno młodsze, jak i starsze dzieci.

Kolejnym punktem na mapie jest Cretaquarium - duże, nowoczesne akwarium, w którym możemy podziwiać ponad 200 gatunków rozmaitych ryb i stworzeń morskich.

Labyrinth Park, czyli park inspirowany mitologią grecką to miejsce, w którym w przyjemny i zabawny sposób, dzieci mogą poznać nieco historii Krety i wierzeń greckich, jest kolejną z ciekawych atrakcji dla najmłodszych. Zaraz obok znajduje się sporych rozmiarów park wodny, zapewniający liczne atrakcje w postaci zjeżdżalni, huśtawek - Acqua Plus.

Wczasy z dziećmi także nad Bałtykiem 

Nie tylko zagranica oferuje nam piękne plaże. Międzywodzie to niewielkie letnisko na Wyspie Wolin, gdzie unikniemy tłumów turystów, a jednocześnie znajdziemy wiele atrakcji. Ponadto woda w tym miejscu zawsze należy do najcieplejszych, a wybrzeże jest płytkie i ciągnie się aż na kilkanaście-kilkadziesiąt metrów od brzegu, przez co jest bezpieczne dla maluchów. Dodatkowo niedaleko znajduje się Park Miniatur i Kolejek, Motylarnia i park rozrywki Oko Iluzji. Oprócz tego idealnym miejscem na wycieczkę jest również Woliński Park Narodowy, w którym mamy okazję pokazać dzieciom żubry, dziki, sarny czy jelenie.

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki

Bułgaria. Złote Piaski dla całej rodziny

Bułgaria jest jednym z popularniejszych kierunków wakacyjnych nie tylko ze względu na przystępne ceny, ale również ciepłe morze i dużo rozrywek. Najpopularniejszym miejscem uwielbianym przez najmłodszych turystów jest Aquapolis, czyli jeden z największych parków wodnych, który zajmuje aż 40 tys. metrów kwadratowych powierzchni.

Kolejną ciekawą atrakcją jest delfinarium w Warnie, gdzie w sezonie cztery razy w ciągu dnia organizowane są Dolphin Show. Oprócz tego niedaleko Warny mieści się osada neolityczna, w której dzieci mogą przejechać się bryczką, postrzelać z łuków czy spróbować lokalnej kuchni. W okolicy znajduje się także zoo. Będąc już niedaleko stolicy warto również wybrać się do parku Nebesnite pasbiszta, w którym znajduje się m.in. domek babci Czerwonego Kapturka, ogród aniołów, mosty miłości, huśtawki i wiele innych zabawek.

Więcej o: