Egipt. Dwie kobiety nie żyją po ataku rekina na Morzu Czerwonym. Plaże zostały zamknięte

W pobliżu Hurghady, jednego z najpopularniejszych kurortów turystycznych w Egipcie, rekin zaatakował dwie kobiety. Jedna z nich zmarła w szpitalu. Ciało drugiej odnaleziono kilka godzin później. Ataki miały miejsce w odległości 600 metrów od siebie - poinformowało egipskie Ministerstwo Środowiska.

Ataki rekinów zdarzają się dość rzadko. W 2010 roku w Egipcie doszło jednak do serii ataków w ciągu kilku dni. Z kolei w 2020 roku, w kurorcie Ras Mohammed ciężko ranne zostało dziecko z Ukrainy i przewodnik wycieczki.

Zobacz wideo Ekspert: Pod względem zasobów wodnych Polska jest jak Egipt

Atak rekina w Egipcie. Dwie kobiety nie żyją

Jak poinformowała Agencja Reutera, w niedzielę egipskie Ministerstwo Środowiska przekazało, że doszło do ataku rekina na Morzu Czerwonym w Egipcie, na południe od miasta Hurghada. Zginęły dwie kobiety - 68-letnia Austriaczka i rumuńska turystka w średnim wieku. Do obu ataków doszło w odległości 600 metrów od siebie - u wybrzeży Sahl Hasheesh.

Rekin zaatakował turystę Rekin wyskoczył i zaatakował mężczyznę lecącego nad wodą na spadochronie

68-latka została przewieziona do szpitala po tym, gdy straciła rękę i nogę. Jej stan był bardzo ciężki. Niestety, mimo podjętej przez lekarzy reanimacji, jej życia nie udało się uratować i zmarła w szpitalu. Jak poinformował Reuters, kobieta od pięciu lat mieszkała w Egipcie. Z kolei ciało rumuńskiej turystki zostało odnalezione po kilku godzinach od zdarzenia.

Więcej najnowszych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Egipt zamknął plaże po ataku rekina. Komisja zbada okoliczności

Jak podaje Agencja Reutera, egipskie Ministerstwo Środowiska poinformowało w wydanym w niedzielę oświadczeniu, że powołano specjalną komisję, która ma dokładniej przyjrzeć się okolicznościom ataków i zbadać naukowe przyczyny ich wystąpienia.

Egipt Co jest potrzebne na wyjazd do Egiptu? Dobierz ubezpieczenie do atrakcji

Aby zapewnić bezpieczeństwo turystom i mieszkańcom, władze zadecydowały o zamknięciu kilku plaż i wydały nakaz zawieszenia wszelkiej działalności w pobliżu obszarów, gdzie doszło do ataków rekina.

Więcej o: