Albania - wakacje na Bałkanach będą prawdziwym hitem. Pięć miejsc, których nie można pominąć

Z czego słynie Albania? Wakacje w tym kraju to okazja do sprawdzenia tego zagadnienia. Tam góry spotykają się z morzem, a bałkańska kuchnia przypadnie wam do gustu. Albania jest pełna ciekawych i tajemniczych miejsc, które warto odwiedzić.

Jeśli chcecie odwiedzić małe państwo z ciekawą kulturą, to dobrym wyborem będzie właśnie Albania. Wakacje w tym kraju na pewno będą niezapomniane. Szum morza, piaszczyste plaże, pejzaże górskie, pyszna kuchnia i niskie ceny - te wszystkie rzeczy tam znajdziecie. Miejsce to niegdyś nie było oblegane przez turystów, teraz bije rekordy popularności. Wszystko dzięki przepięknym widokom, bałkańskiej kulturze i licznym atrakcjom. Mało tego, Albańczycy są bardzo gościnni i odwiedzających przyjmują z życzliwością.

Zobacz wideo To będą drogie wakacje pod kątem usług?

Więcej informacji na temat europejskich krajów znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Albania. Wakacje w miejscu, gdzie góry spotykają się z morzem

Kraj leży nad dwoma morzami: Jońskim i Śródziemnym, dlatego też ma urozmaiconą linię brzegową. Piaszczyste i urokliwe plaże przyciągają każdego, kto lubi odpoczynek nad wodą. Fani wycieczek mogą wybrać się w Góry Północnoalbańskie i zdobyć szczyt Maja e Jezercës. Znajdzie się również coś dla miłośników historii - w Albanii jest mnóstwo ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Jest jeszcze jedna rzecz, która przyciąga turystów do tego kraju. Ceny są stosunkowo niskie. Niewiele różnią się od tych polskich, ale można znaleźć miejsca, w których jest o wiele taniej. 

Co ważne, żeby wjechać do kraju, potrzebujemy tylko dowodu osobistego.

Albania. Wakacje w kraju pełnym atrakcji turystycznym

Albania, jak na państwo śródziemnomorskie przystało, słynie ze wspaniałych plaż, z których można podziwiać krystalicznie czystą wodę. Turystów przyciąga na przykład ta położona w Durres. Ma ona łagodne zejście do wody, dlatego jest bezpieczna dla rodzin. Z plaży Saranda możecie popłynąć na grecką wyspę Korfu. Jeśli zaś chcecie zobaczyć najbardziej egzotyczne miejsce w Europie, wybierzcie się do Ksamil. Miejscowość ta często porównywana jest do Karaibów. 

W Albanii jest mnóstwo pięknych miejsc. Na szczególną uwagę zasługują:

  • Tirana - stolica, w której roi się od muzeów i galerii. Ciekawym punktem jest plac Skanderbeg,
  • Butrint - tam znajdziecie pozostałości po antycznej osadzie - pozostałości po murach obronnych, ruiny domów, kaplicę z V wieku oraz okazały amfiteatr.
  • Berat - ta perełka architektury nazywana jest miastem tysiąca okien. Miejscem, które warto zobaczyć jest kamienny zamek.
  • Gjirokastra - domy w tym miejscu przypominają twierdze, a architektura zapiera dech w piersiach - przykładem jest zamek z Muzeum Broni. Przy odrobinie szczęścia traficie na festiwal folkloru, który odbywa się co pięć lat w okresie jesiennym.
  • Saranda - znajduje się tam wiele plaż z czystym morzem, a to nie są jedyne jej zalety. Z XVI - wiecznej twierdzy podziwiać możecie panoramę miasta. Co ciekawe, miejscowość ta ma największą bazę hotelową i jest najpopularniejszym miejscem w Albanii.

Źródło: albaniapopolsku.pl, swiatgrodkow.pl

Więcej o: