Gdzie najlepiej jechać nad morze? W tych miejscowościach na Mierzei Wiślanej odpoczniesz od tłumów

Gdzie najlepiej jechać nad morze? Tam, gdzie nikt nie będzie przeszkadzał w błogim odpoczynku! Czy nad polskim morzem można znaleźć spokojne plaże, gdzie nie ma tłumów turystów? Zachęcamy do sprawdzenia naszych propozycji!

Gdzie najlepiej jechać nad morze? Polska obfituje w nadmorskie miejscowości, które są chętnie odwiedzane przez turystów z całego kraju. Szczególnie chętnie obieranym kierunkiem jest Mierzeja Wiślana, która słynie z dużych i czystych plaż. Jeśli masz ochotę na wypad nad Bałtyk, ale nie chcesz odpoczywać w towarzystwie innych urlopowiczów, wybierz jedną z polecanych przez nas plaż. Oprócz malowniczych widoków znajdziesz tam ciszę i spokój. 

Zobacz wideo Władysławowo i atrakcje dla turystów. Co oprócz plażowania?

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Piaski - cisza i spokój przy samej granicy

Piaski to miejscowość granicząca z Obwodem Kaliningradzkim. Z uwagi na to, że brak tutaj dużych hoteli, czy ośrodków wypoczynkowych, nie ma tu także wielu turystów. Cisza i spokój są cenione przez osoby szukające odpoczynku od zgiełku i hałasu. Osoby odwiedzające tę miejscowość cenią sobie szerokie i czyste plaże. Można tutaj znaleźć także plażę dla naturystów.

Malownicze Przebrno nad Zalewem Wiślanym

Mała osada, o której wie niewielu turystów. Przebrno zlokalizowane jest po stronie Zalewu Wiślanego. Aby tam dotrzeć, należy pokonać leśną ścieżkę. Po krótkim spacerze można podziwiać malownicze widoki. Z Przebrna widać m.in. drugi brzeg Zalewu Wiślanego. W okolicy znajduje się także rezerwat przyrody Buki Mierzei Wiślanej.

Mikoszewo z rezerwatem i ujściem Wisły

Mikoszewo jest prawdziwym rajem dla miłośników natury. Można znaleźć tutaj rezerwat Mewia Łacha, to także tu znajduje się ujście Wisły. Oprócz tego w Mikoszewie można znaleźć dziką plażę, wystarczy tylko wybrać się na spacer leśną ścieżką.

Więcej o: