Chorwacja - gdzie najlepiej wybrać się na krótki wyjazd? Trzy kierunki, w których nie brakuje atrakcji

w Chorwacja - gdzie najlepiej przyjechać, jeśli mamy tylko kilka dni na odpoczynek? Zachęcamy do odwiedzenia kilku szczególnie polecanych regionów.

Chorwacja jest jednym z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków. Ten bałkański kraj szczególnie upodobali sobie Polacy, którzy również w tym roku chętnie wybierają się tam na wczasy. I choć w Chorwacji nie brakuje malowniczych miejsc, czasem trudno zadecydować, który region wybrać na krótkie wakacje. Przedstawiamy trzy malownicze miejsca, w których warto spędzić urlop.

Zobacz wideo To będą drogie wakacje pod kątem usług?

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Chorwacja - gdzie najlepiej przyjechać? Jeśli lubisz zwiedzać, wybierz Dalmację Północną

Dalmacja Północna to region, w którym nie brakuje małych, urokliwych miasteczek. W tych miejscach aż roi się zabytków. Jeśli planujecie wyjazd do tej części kraju, koniecznie odwiedziecie Zadar. To historyczne miasto obfituje w wąskie klimatyczne uliczki, zabytki oraz starówkę określaną mianem jednej z najpiękniejszych na świecie. Oprócz tego Dalmacja Północna z pewnością spodoba się osobom, które uwielbiają spacerować, jest tu bowiem mnóstwo szlaków turystycznych oraz tras rowerowych. W okolicy znajdują się także Parki Narodowe: Paklenica i Kornati.

Masz ochotę na błogie lenistwo na plaży? Wybierz Wyspę Brac

Choć Chorwacja słynie przede wszystkim z kamienistych plaż, można znaleźć tu także te piaszczyste. Jeśli masz ochotę na wypoczynek nad wodą, warto rozważyć wyjazd na Wyspę Brac. Można tutaj nie tylko z plażować, czy zażywać morskich kąpieli, ale także spróbować swoich sił w popularnych sportach wodnych.

Na wakacyjne szaleństwo możesz liczyć w Splicie

Podczas wyjazdu do Chorwacji chcesz nie tylko się zrelaksować, ale także wyszaleć? Wybierz się do jednego z większych miast. Split słynie z bogatego życia nocnego oraz licznych klubów i barów. To miasto tętni życiem także za dnia, więc jeśli masz ochotę na intensywny wyjazd, rozważ ten kierunek.

Więcej o: