Inwazja Polaków na uroczą wyspę. Kupują tam mieszkanie na zimę. Nic dziwnego, spójrzcie na te ceny

Rosnąca inflacja sprawiła, że ceny mieszkań i domów w Polsce bardzo podrożały. Wielu Polaków w takiej sytuacji decyduje się na zakup nieruchomości za granicą. Jednym z popularnych wyborów jest rajska wyspa - Teneryfa.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Mam odłożone 100 tys. zł. Czy to dobry moment na zakup mieszkania?" [Q&A Gazeta.pl]

Teneryfa jest wyspą leżącą na Oceanie Atlantyckim. Należy do terytorium Hiszpanii. To atrakcyjne położenie sprawia, że coraz więcej Polaków chce kupić tam dom lub mieszkanie. O nowym trendzie rozmawiała z portalem Newsroom WP agentka nieruchomości pracująca na Teneryfie, Magdalena Ceglarska.

Pandemia wpłynęła na zmianę stylu życia

Ostatnie dwa lata znacznie zmieniły rynek pracy. Obostrzenia sprawiły, że wiele zakładów przeszło na pracę zdalną. To rozwiązanie sprawdziło się w wielu miejscach, a praca w formule online na stałe wpisała się w naszą rzeczywistość. Dzięki temu coraz więcej osób pracuje nie tylko z własnego mieszkania, ale także zabiera obowiązki na zagraniczne wojaże. Niektórzy pracownicy zdecydowali się także na wyprowadzkę za granice na stałe. 

Kupowanie mieszkań na Teneryfie przez Polaków to nowy trend. Wyspa przeżywa istne oblężenie

Agentka nieruchomości na Teneryfie, Magdalena Ceglarska w rozmowie z Newsroom WP powiedziała, że aktualnie mają istne zatrzęsienie Polaków, którzy planują kupić dom lub mieszkanie na wyspie. Chcą również doprowadzić całą transakcję do końca w maksymalnie miesiąc.

Magdalena Ceglarska zdradziła też, ile Polacy muszą wydać na mieszkanie (lub dom) na rajskiej wyspie. Cena nieruchomości jest uwarunkowana przede wszystkim położeniem lokum:

  • północ Teneryfy - około 120 tysięcy euro (około 566 400 złotych) za mieszkanie z dwoma lub trzema pokojami,
  • południe wyspy (atrakcyjniejsze z powodu bardziej słonecznej pogody) - tutaj trzeba mieć w zanadrzu kwotę od 150 tysięcy euro (708 tysięcy złotych) wzwyż za lokum z dwoma pokojami.

Agentka nieruchomości odpowiedziała również na pytanie o cel zakupu nieruchomości na Teneryfie przez Polaków. Powody są dwa. Pierwszy to po prostu chęć zamieszkania tam na stałe. Drugim powodem - podawanym znacznie częściej - jest stworzenie sobie dodatkowego domu (bądź mieszkania) na sześć lub siedem miesięcy w okresie jesienno - zimowym. Przez resztę roku lokum jest wynajmowane.

Więcej o: