Plaże w Chorwacji bez tłumów. Zdradzamy, gdzie można znaleźć te kameralne miejsca

Plaże w Chorwacji cieszą się dużym zainteresowaniem turystów. Popularność tego kraju sprawia, że często trafiamy na miejsca pełne urlopowiczów, są jednak takie zakątki, gdzie można liczyć na komfortowy wypoczynek bez tłumów.
Zobacz wideo Zamiast kupować, sam zrób sobie torbę plażową. Możesz wykorzystać ręcznik albo koszulkę!

Kiedy wybieramy się na wakacje i mamy w planach odpoczynek na plaży, to najchętniej spędzilibyśmy ten czas tam w spokojnym i kameralnym miejscu. Plaże w Chorwacji są jednak dość oblegane, dlatego jeśli wyjeżdżamy na urlop do tego kraju warto poznać bardziej ustronne miejsca. 

Plaże w Chorwacji oblegane przez turystów z całego świata

Z rocznej analizy GUS na temat turystyki w 2021 roku, opublikowanej 30 czerwca 2022 roku, wynika, że Polacy najchętniej wybierali się do Chorwacji. Na przestrzeni roku kraj ten odwiedziło prawie 500 tysięcy rodaków. Nie jesteśmy jednak odosobnieni w wyborze tej lokalizacji. Będąc na plaży w Chorwacji można usłyszeć wiele obcych języków. 

Analiza roczna GUS. Turystyka w 2021Analiza roczna GUS. Turystyka w 2021 Fot. GUS, Turystyka w 2021

Pomimo zatłoczonych miejsc, są takie lokalizacje, które pozwolą nam lepiej odpocząć. Wolne od tłumów i nadmiernego hałasu. 

Stiniva na wyspie Vis. Idealne miejsce na romantyczne chwile we dwoje

Chorwacja to nie tylko powszechnie znane kurorty. Aby wypocząć, warto poszukać wyjątkowych i ustronnych miejsc. Przykładem jest Stiniva na wyspie Vis. Znajduje się tam wyjątkowa żwirowa plaża schowana pomiędzy skalistymi urwiskami. Wybierając się tam, możemy nie tylko odetchnąć, ale także zobaczyć piękne widoki. Gwarantuje nam to spacer górskim szlakiem rozciągającym się nieopodal tej plaży.

Niezwykłym miejscem na wyspie Vis jest także błękitna jaskinia, niczym z baśniowych legend o syrenach morskich. Turyści, którzy mieli okazję zobaczyć to niezwykłe miejsce, chętnie dzielą się zdjęciami.

Więcej ciekawych informacji na temat podróżowania znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Sv. Ivan na wyspie Cres, kameralna plaża w Chorwacji

Kolejnym nieodkrytym przez turystów zakątkiem jest plaża Sv. Ivan w miejscowości Lubenice na wyspie Cres. Nie ma tu zbyt wielu hoteli w okolicy, ani drogich i ekskluzywnych jachtów, za to panuje spokój. W tym miejscu możemy spróbować lokalnej kuchni, porozmawiać z mieszkańcami i odpocząć na przepięknej plaży w Chorwacji.

Myśląc o Sv. Ivan, nie sposób pominąć miasteczko Lubenice. Jest malownicze, pełne klimatu, niezwykłej architektury, dawnych kapliczek i wyjątkowych domów. Nie zapominajmy o lazurowej wodzie i plaży pełnej słońca pozbawionej nadmiaru turystów.

Odwiedzający tę okolicę chętnie dzielą się chwilami spędzonymi na wyjątkowym odpoczynku. W mediach społecznościowych pojawiają się posty z użyciem hasztagu "lubenice". Powstało już ponad 11 tysięcy wpisów o tej tematyce, a z każdego z nich wybrzmiewa relaks i spokój. 

 

Vela Plaža na wyspie Krk, plaża w Chorwacji dla dorosłych i dzieci

Kolejną propozycją jest jedna z największych wysp tego regionu. Idealna na spędzenie czasu z rodziną plaża w Chorwacji o długości aż 1800 metrów. Dzięki rozległej powierzchni nawet większa ilość turystów nie zakłóci nam spokojnego odpoczynku. 

Vela Plaža posiada certyfikat kąpieliska zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju. To ogromne wyróżnienie świadczące o tym, że miejsce, do którego trafiliśmy, odznacza się czystością wody i wybrzeża. Jest to lokalizacja zarówno dla miłośników leżenia na plaży z książką w dłoni, jak i dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas.

 
Więcej o: