Najlepsze atrakcje na Chalkidiki. Jeśli planujesz wakacje w Grecji, musisz je odwiedzić

Najlepsze atrakcje na Chalkidiki, które warto odwiedzić? Jest ich całe mnóstwo! Chalkidiki to półwysep Grecji, który przywodzi na myśl Karaiby. Jednak piękne plaże i czyste morze to nie wszystko, co ten region ma do zaoferowania.

Chalkidiki to wyjątkowy półwysep. Przypomina trójpalczastą dłoń, którą tworzą: Kassandra, Sithonia i Athos. Jeśli lubimy nocne życie, powinniśmy wybrać się na Kassandrę. Athos to z kolei dziewiczy rejon zamieszkany przez mnichów. Sithonia jest czymś pomiędzy - można się tu pobawić, ale i porządnie wypocząć.

Zobacz wideo Wygląda ładnie? Ta 'rafa koralowa' to same śmieci

Najlepsze atrakcje na Chalkidiki. To musisz zobaczyć

Chalkidiki to jeden z najpopularniejszych regionów Grecji, chętnie wybierany przez turystów z całego świata. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - zarówno ci, którzy lubią zwiedzanie, jak i ci, którzy chcą wypocząć na plaży lub imprezować do białego rana.

Jedną z najciekawszych atrakcji na Chalkidiki jest Muzeum Archeologiczne w Polygyros. Znajduje się tam mnóstwo interesujących eksponatów - m.in. stele pogrzebowe, wazy, monety, figurki, czy inne elementy architektoniczne.

Wioska Arnea to kolejny obowiązkowy punkt wakacji na tym greckim półwyspie. Architektura tej wioski zapiera dech w piersiach. Warto odwiedzić kościół św. Stefana z XIX w., który był wielokrotnie palony i odbudowywany na fundamentach swoich poprzedników. Co ciekawe, można oglądać je dzięki przeszklonej podłodze. W wiosce znajduje się również Muzeum Historyczno-Folklorystyczne.

Jaskinia Petralona to jedno z najbardziej tajemniczych miejsc. Odnaleziono tam ludzką czaszkę sprzed 700 tysięcy lat, a także skamieniałe szczątki zwierząt, które można oglądać w części o nazwie Cmentarz Olbrzymów.

Park Arystotelesa, jak sama nazwa wskazuje, jest w całości poświęcony filozofowi. To nie tylko piękne krajobrazy, ale również cenna lekcja historii.

Plaże na Chalkidiki. Najpiękniejsza na półwyspie Sithonia

550 km wybrzeża i 89 plaż - brzmi fantastycznie, prawda? Chrousso sprawdzi się idealnie, jeśli lubimy imprezować i mamy smykałkę do sportów wodnych. Romantycy, którzy uwielbiają klimatyczne miejsca pozbawione tłumów, ucieszą się z wizyty na plaży Possidi.

Nea Potidea to plaża najchętniej wybierana przez rodziny z dziećmi. Zyskała odznaczenie  Błękitnej Flagi za fantastyczną organizację oraz bardzo dobre warunki do kąpieli i opalania. Karidi to jedna z najbardziej egzotycznych plaż. Biały piasek i turkusowa woda przyciągają tłumy turystów.

Więcej o: