Najlepsze atrakcje na Chalkidiki. Jeśli planujesz wakacje w Grecji, musisz je odwiedzić

Najlepsze atrakcje na Chalkidiki, które warto odwiedzić? Jest ich całe mnóstwo! Chalkidiki to półwysep Grecji, który przywodzi na myśl Karaiby. Jednak piękne plaże i czyste morze to nie wszystko, co ten region ma do zaoferowania.

Chalkidiki to wyjątkowy półwysep. Przypomina trójpalczastą dłoń, którą tworzą: Kassandra, Sithonia i Athos. Jeśli lubimy nocne życie, powinniśmy wybrać się na Kassandrę. Athos to z kolei dziewiczy rejon zamieszkany przez mnichów. Sithonia jest czymś pomiędzy - można się tu pobawić, ale i porządnie wypocząć.

Zobacz wideo Wygląda ładnie? Ta 'rafa koralowa' to same śmieci

Najlepsze atrakcje na Chalkidiki. To musisz zobaczyć

Chalkidiki to jeden z najpopularniejszych regionów Grecji, chętnie wybierany przez turystów z całego świata. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - zarówno ci, którzy lubią zwiedzanie, jak i ci, którzy chcą wypocząć na plaży lub imprezować do białego rana.

Jedną z najciekawszych atrakcji na Chalkidiki jest Muzeum Archeologiczne w Polygyros. Znajduje się tam mnóstwo interesujących eksponatów - m.in. stele pogrzebowe, wazy, monety, figurki, czy inne elementy architektoniczne.

Wakacje all inclusive (zdjęcie ilustracyjne)Marzą ci się wakacje all inclusive? To musisz wiedzieć przed wyjazdem

Wioska Arnea to kolejny obowiązkowy punkt wakacji na tym greckim półwyspie. Architektura tej wioski zapiera dech w piersiach. Warto odwiedzić kościół św. Stefana z XIX w., który był wielokrotnie palony i odbudowywany na fundamentach swoich poprzedników. Co ciekawe, można oglądać je dzięki przeszklonej podłodze. W wiosce znajduje się również Muzeum Historyczno-Folklorystyczne.

Jaskinia Petralona to jedno z najbardziej tajemniczych miejsc. Odnaleziono tam ludzką czaszkę sprzed 700 tysięcy lat, a także skamieniałe szczątki zwierząt, które można oglądać w części o nazwie Cmentarz Olbrzymów.

Park Arystotelesa, jak sama nazwa wskazuje, jest w całości poświęcony filozofowi. To nie tylko piękne krajobrazy, ale również cenna lekcja historii.

Plaże na Chalkidiki. Najpiękniejsza na półwyspie Sithonia

550 km wybrzeża i 89 plaż - brzmi fantastycznie, prawda? Chrousso sprawdzi się idealnie, jeśli lubimy imprezować i mamy smykałkę do sportów wodnych. Romantycy, którzy uwielbiają klimatyczne miejsca pozbawione tłumów, ucieszą się z wizyty na plaży Possidi.

Plaża (zdjęcie ilustracyjne)Najpiękniejsze plaże na świecie. Widok zapiera dech w piersiach

Nea Potidea to plaża najchętniej wybierana przez rodziny z dziećmi. Zyskała odznaczenie  Błękitnej Flagi za fantastyczną organizację oraz bardzo dobre warunki do kąpieli i opalania. Karidi to jedna z najbardziej egzotycznych plaż. Biały piasek i turkusowa woda przyciągają tłumy turystów.

Więcej o: