Wakacje nad Soliną. Pięć miejsc, które trzeba zobaczyć i jedna atrakcja na skalę światową

Wakacje nad Soliną - co zobaczyć? Choć większość Polaków decyduje się na urlop w Tatrach, to Bieszczady również cieszą się sporym zainteresowaniem turystów. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że wypoczynek w tym regionie pozbawiony jest tłumów, a atrakcji tu niemało. Co zobaczyć nad Soliną? Podpowiadamy.

Solina, Polańczyk oraz Jezioro Solińskie to jedne z najbardziej malowniczych atrakcji w województwie podkarpackim. Świetnie sprawdzą się jako miejsce wypoczynku dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas, ale też dla tych, którzy chcą zrelaksować się na plaży.

Zobacz wideo Urlop na świeżym powietrzu? Uważaj na żmije

Wakacje nad Soliną - co zobaczyć?

Solina to niewielka miejscowość turystyczna w województwie podkarpackim. Słynie z Jeziora Solińskiego, czyli jednego z największych w Polsce sztucznie utworzonych zbiorników. Turyści, którzy planują wypoczynek nad Soliną, nie mają na myśli tej konkretnej miejscowości, ale obszar skupiony wokół jeziora. Często jako bazę wypadową wybierają Polańczyk, Berezkę czy Myczkowce.

Jeszcze w te wakacje nowa zakopianka nie zostanie oddana do użytkuRowerzystka przejechała tunelem na zakopiance. Ani żywej duszy

Jezioro Solińskie to niebywała atrakcja, która daje turystom ogrom różnorodnych możliwości wypoczynku. Warto odpocząć na plaży, czy wybrać się na pieszą wyprawę po trasie spacerowej. Osoby, które preferują aktywny wypoczynek, mogą zwiedzić okolicę na rowerze lub spróbować swoich sił w sportach wodnych - np. żeglarstwie lub kitesurfingu. Wędkarze również znajdą tu trochę miejsca dla siebie.

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jezioro zapewnia turystom również mniej aktywne atrakcje. Organizowane są wycieczki statkami wyposażonymi w bar i taras widokowy.

Solina. Które miejsca warto odwiedzić?

Zapora w Solinie jest najwyższą w Polsce zaporą wodną, więc warto ją zobaczyć. Betonowa konstrukcja o wysokości 82 metrów, długości 664 metrów, ważny dwa miliony ton. Co ciekawe, obiekty Elektrowni Wodnej w Solinie można zwiedzić od środka.

Spływ Dunajcem (zdjęcie ilustracyjne)Ile kosztuje spływ Dunajcem? To atrakcja na europejską skalę

Kolejka gondolowa nad Jeziorem Solińskim to najnowsza atrakcja, która ma wystartować już w pierwszy weekend lipca. Przejażdżka kolejką rozpoczynać się będzie na zboczach góry Płasza, na wysokości 456,60 m, a kończy się na górze Jawor, na wysokości 561,80 m. Ci, którzy lubią podziwiać krajobrazy i mają smykałkę do fotografii, powinni odwiedzić punkt widokowy na Sawinie.

Na własne oczy warto zobaczyć również Kamień Leski znajdujący się we wsi Glinne. Jak głosi legenda, został on upuszczony przez diabła, który planował zniszczyć jedną z okolicznych świątyni. 

Więcej o: