Wakacje 2022. Taniej niż nad Bałtykiem, a sceneria jak z raju. Nowy kierunek Polaków

Od lat kusi turystów wspaniałą architekturą, rajskimi plażami oraz stosunkowo niskimi cenami, które w czasach szalejącej inflacji doceniamy znacznie bardziej. Czym jeszcze w tegoroczne wakacje zachwyci nas Albania?

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ta położona nad Morzem Adriatyckim kraina co roku zyskuje na popularności jako idealny cel wakacyjnych podróży. Wszystko przez rajskie plaże, interesujące atrakcje turystyczne i ceny za noclegi, które wydają się niższe niż nad Morzem Bałtyckim. Jakie inne niespodzianki skrywa w sobie Albania?

Rajska kraina - rajskie ceny 

Pomimo atrakcyjności tego kraju pod kątem turystycznym, ceny za pobyt w Albanii wydają się stosunkowo niskie, w porównaniu do innych znanych miejsc wakacyjnych. Wspominała o tym Aleksandra Najda na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych. Polka skupia się między innymi na cenach wyżywienia, wymieniając śniadanie za 12 złotych od osoby czy obiad w granicach 30 złotych. W komentarzach pod postem influencerki można się natknąć na różne opinie, większość pisana jest jednak w podobnym tonie:

Aż mnie zachęciłaś, żeby w końcu zobaczyć Albanię

- wspomina jedna z użytkowniczek Instagrama.

Noclegi tańsze niż w Polsce

Uwagę turystów może również zwrócić zestawienie cen noclegów w Albanii z tymi, które oferują najpopularniejsze nadmorskie miasta w Polsce. Biorąc pod uwagę oferty zamieszczone na portalu booking.com, najtańszy nocleg dla jednej osoby w Kołobrzegu kosztuje 101 złotych. Lub 331 złotych, jeśli zależy nam na pokoju o podwyższonym standardzie w trzygwiazdkowym hotelu. W przypadku noclegów w Albanii, najniższa cena wynosi... 35 złotych. Koszt noclegu w trzygwiazdkowym hotelu ze śniadaniem wliczonym w cenę to około 151 złotych.

Atrakcje turystyczne w Albanii

Na turystów, którzy zdecydują się odwiedzić ten kraj czeka mnóstwo atrakcji - jedną z nich jest rejs po Jeziorze Koman. Z pokładu promu roztacza się widok na niekończące się pasma zieleni lasów. W połączeniu z szmaragdowym odcieniem wody, niewielkimi wysepkami i zapachem wilgotnego powietrza, wielu określa ten rejs jako jedno z najciekawszych doświadczeń w podróżniczym życiu. 

Jezioro KomanJezioro Koman Wikipedia / Tobias Klenze

Wśród najciekawszych miejsc Albanii nie sposób nie wymienić także Błękitnego Oka. To nic innego jak źródło rzeki, które stało się jedną z najpopularniejszych atrakcji dla turystów. Okolica pod wieloma względami przypomina literackie opisy raju: soczysta zieleń, szum strumyka, kwiaty, niezliczone rośliny i kolorowe ważki. Warto dodać, że specyficzna nazwa wzięła się od wszystkich odcieni błękitu i turkusu, jakie można obserwować pod wodą. Całościowa kompozycja tworzy niesamowite widowisko, którego nie da się doświadczyć w żadnym innym miejscu. 

Więcej o: