Tanie wakacje w Europie. Za urlop w tych krajach zapłacisz mniej niż w Polsce. Gdzie warto się wybrać?

Tanie wakacje w Europie są łatwo dostępne dla wszystkich. W wielu krajach Polacy mogą wypocząć za ceny znacznie niższe niż w swoim kraju. Gdzie zatem warto pojechać, by nie

Choć do tej pory wakacje w Polsce wcale nie należały do najdroższych, to szalejąca inflacja zmieniła zdanie wielu Polaków. Po przeliczeniu często okazuje się, że taniej jest wyjechać na urlop za granicę, niż wybrać się na wycieczkę do polskich turystycznych miejscowości. Jaki kierunek wybrać, by nieco zaoszczędzić?

Zobacz wideo Od kebaba po bakławę - kilka dań, dzięki którym zasmakujesz Turcji, nie ruszając się z własnej kuchni

Tanie wakacje w Europie. W Turcji zapłacimy najmniej

Ceny w Polsce z roku na rok są coraz wyższe. Eurostat, po dokonanej analizie, przekonuje, że wakacje za granicą mogą być zdecydowanie tańsze niż w naszym kraju. Jak wynika z badań przeprowadzonych w 2021 roku, na liście najtańszych kierunków wakacyjnych w Europie znajdują się Turcja, Albania, Północna Macedonia, Bułgaria, Serbia.

Turcja wysunęła się na prowadzenie, wyprzedzając Albanię, w której w ciągu trzech ostatnich lat ceny nieco wzrosły. Mimo tego wzrostu cen Albania i tak jest około 40 proc. tańsza niż Polska.

Wakacje 2022. Gdzie jest tanio, a gdzie drogo?

Wśród najbliższych sąsiadów również możemy wybrać tani kierunek na wakacje. Od Polski tańsze są Czechy oraz Litwa, które oferują turystom ogrom atrakcji i piękne krajobrazy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nieco droższe okazują się wakacje na Słowacji, a ceny w Niemczech znacznie przekraczają wartości, które mamy w Polsce. Z tego powodu niewiele osób decyduje się na wakacje na zachodzie.

Drożej jest również w ulubionym kierunku wakacyjnym Polaków w ciągu ostatnich lat - Chorwacji. Kraj ten kusi pięknymi krajobrazami oraz jednoczesnym dostępem do morza i gór. Podobnie jest w Grecji, gdzie za wakacje trzeba będzie zapłacić w tym roku dość dużo.

Więcej o: