Zakopane - co zobaczyć? Wybierz się w te miejsca, jeśli znudzą cię oblegane Krupówki

Zakopane - co zobaczyć? To miasteczko, które każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem turystów. Zachęca m.in. pięknymi krajobrazami, wieloma możliwościami na aktywne spędzanie czasu i klimatycznymi restauracjami z pysznym regionalnym jedzeniem. Które miejsca w Zakopanem warto odwiedzić?

Zakopane położone u podnóża przepięknych Tatr jest oblegane przez turystów przez cztery pory roku. Największym zainteresowaniem cieszą się jednak głównie latem. Co warto zobaczyć w Zakopanem? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Burza i grzmoty w Tatrach

Zakopane - co zobaczyć? Góry, na które trzeba się wspiąć

Spędzając urlop w Zakopanem, warto wybrać się na choć jedną górską wędrówkę. Możliwości jest wiele, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Najmniej zaprawieni w pieszych wycieczkach, mogą wybrać się na Gubałówkę, na której znajduje się ogrom atrakcji dla całej rodziny. Zmęczenie niedługą co prawda wspinaczką zrekompensuje wspaniały widok. Na Gubałówkę można również wjechać kolejką liniową.

Bardziej aktywni mogą spróbować swoich sił w zdobyciu Kasprowego Wierchu lub Giewontu. To już zdecydowanie większe wyzwanie, któremu nie każdy da radę sprostać.

Zakopane. Atrakcje dla całej rodziny, które musisz odwiedzić

Warto pamiętać, że wakacje w Zakopanem to nie tylko wędrówki po górach. Znajduje się tu również wiele atrakcji dla osób preferujących mniej aktywne wakacje. Najpopularniejsza wśród rodzin z dziećmi jest wizyta w Aqua Park Zakopane. Ten kompleks wodny to świetna zabawa, ale też forma rekreacji i wypoczynku.

Dzieci zdecydowanie ucieszy wizyta w Muzeum Oscypka. Pokazy wyrabiania tego przysmaku oraz przydatnych do tego sprzętów, cieszą się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych.

Osoby lubiące adrenalinę mogą wybrać się na jeden z wielu parków linowych o różnym poziomie trudności.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W Zakopanem znajduje się również wiele muzeów. Najciekawszym zdecydowanie jest Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. W tym nowoczesnym, multimedialnym ośrodku nie sposób się nudzić. Wstęp do muzeum jest bezpłatny, jednak trzeba dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem.  

Wakacje 2022 w Zakopanem. Nie zapomnij o Wielkiej Krokwi

Spędzając wakacje w Zakopanem, nie można zapomnieć o Wielkiej Krokwi. Skocznia została wybudowana w 1925 roku na stoku góry Krokiew. Na górę można dotrzeć dwuosobowymi krzesełkami lub pieszo. Taka wędrówka zajmuje około 15 minut.

Więcej o: