Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl
Zanim zdecydujesz się na opcję all inclusive, wybierz dobre biuro podróży oraz kierunek wyjazdu. Szczególną uwagę poświęć bezpieczeństwu - poziom zagrożenia możesz sprawdzić tutaj - Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Pamiętaj również, aby przed wyjazdem dokładnie sprawdzić pogodę w miejscu, do którego się wybierasz.
Wydawałoby się, że zgodnie z nazwą "all inclusive" oznacza, że wszystko mamy dostępne - wyżywienie, nocleg czy rozrywki. Niestety, nie do końca. Opcja "wszystko zawarte" ma kilka wariantów, które różnią się między sobą ofertą i jej dostępnością:
Standardowe "all inclusive" obejmuje:
"All inclusive 24 Hours (Plus)" oznacza, że napoje bezalkoholowe (niekiedy również alkohole) są dostępne przez całą dobę (lub przynajmniej w wydłużonych godzinach). Są dostępne niektóre, ściśle określone usługi i rozrywki.
"All inclusive premium (bądź ultra)" to opcja o rozszerzonej ofercie:
"Total all inclusive" to wariant z najbogatszą ofertą - oprócz pełnego wyżywienia i napojów (również alkoholi) dostępne są bezpłatnie wszystkie usługi i atrakcje jak np.:
Co jeszcze warto wiedzieć o "all inclusive"? Warianty tej opcji różnie wyglądają w różnych hotelach - w jednym mogą być dostępne w standardowym "all inclusive" usługi, które w innym miejscu są w droższym pakiecie. Dlatego zawsze przed rezerwacją trzeba bardzo dokładnie przeczytać opis, aby być stuprocentowo pewnym czego się spodziewać na miejscu.