Pierwszy "paragon nadziei" nad Ba速ykiem. Ponad 100 z這tych, czyli tanio

Rozpocz掖 si sezon wakacyjny, a wraz z nim pojawiaj帷e si w mediach spo貫czno軼iowych "paragony grozy". Wiele z nich dotyczy wysokich cen w lokalach gastronomicznych nad Morzem Ba速yckim. Od czasu do czasu pojawia si w nich jednak pewna doza optymizmu.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Szalejąca inflacja i odrabianie strat po pandemicznej rzeczywistości sprawiły, że ceny w nadmorskich ośrodkach wypoczynkowych i lokalach gastronomicznych zdumiewają turystów. Okazuje się jednak, że można spędzić wakacje nad morzem bez wyraźnego uszczerbku na naszych finansach. Na profilu w mediach społecznościowych wspomina o tym turysta z Poznania.

Paragony grozy, ale nie wszędzie

Pomimo znacznych podwyżek cen w lokalach gastronomicznych, wciąż da się znaleźć miejsca, które oferują turystom posiłki w przyzwoitej cenie. Na portalu Twitter pojawił się post Edwarda Brzezińskiego, który podzielił się z internautami paragonem fiskalnym za obiad w Ko這brzegu. Jak twierdzi turysta z Poznania:

Tyle zapłaciłem za obiad w zestawach full w Kołobrzegu dzisiaj dla 2 osób. Z piwami pół litrowymi. (...) Ledwo zmieściłem. I powiem Wam że zjeść lubię. I popatrzcie na paragon, tanio.

Jak zjeść tanio w nadmorskich restauracjach?

Przede wszystkim należy pamiętać, że ceny tego samego posiłku w dwóch różnych miejscach, oddalonych od siebie o niecały kilometr mogą różnić się nawet o kilka złotych. Powód wydaje się oczywisty - zazwyczaj przekąski i szybkie dania sprzedawane na plaży i w jej obrębie są dużo droższe od tych, które znajdziemy w miejscach bez tłumu turystów. Ponadto, Maciej Samcik z portalu subiektywnieofinansach.pl podpowiada, że warto wybrać restaurację, zamiast smażalni ryb. Ta druga opcja prawdopodobnie przyciąga więcej turystów, co wiąże się z wyższymi cenami i większym obłożeniem. Poza tym, nad Morzem Bałtyckim smażoną rybę można zamówić praktycznie w każdym lokalu gastronomicznym.

Oszczędnością jest również zakup pobytu z pełnym wyżywieniem lub poszukiwanie takich punktów gastronomicznych, które obsługują głównie lokalnych mieszkańców. Zazwyczaj osoby urodzone w danym mie軼ie wiedzą doskonale, które restauracje warto odwiedzić, żeby zjeść smacznie, ale i jak najtaniej - co w kontekście ogólnego wzrostu cen nie jest wcale takie proste.  

Wi璚ej o: