Najpiękniejsze plaże na świecie. Widok zapiera dech w piersiach. Musisz je odwiedzić

Najpiękniejsze plaże na świecie zostały ulokowane w rankingu przygotowanym przez CNN. Które z nich znalazły się na podium? Te miejsca warto odwiedzić.

Wielu z nas marzy o rajskich wakacjach i szuka plaży, która zachwyci swoim pięknem, ale i zaoferuje turystom niebywały komfort. CNN przygotowało ranking 100 najpiękniejszych plaż na świecie. Które z wymienionych miejsc cieszą się największą popularnością? 

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Najpiękniejsze plaże na świecie. Seszele na pierwszym miejscu

Plażę Grande Anse zlokalizowaną na Seszelach, okrzyknięto najpiękniejszą plażą na świecie. Turystów przyciąga biały piasek, spokojna woda, łagodne zejście oraz płytkie wody w pobliżu wybrzeża, dzięki którym dzieci i osoby niepotrafiące pływać, mogą cieszyć się urlopem nad wodą.

Co ciekawe, rafy na obszarze wodnym plaży cechują się unikalnym ekosystemem z rzadką florą i fauną. Woda jest przezroczysta nawet do 30 metrów od brzegu, tworząc efekt akwarium.  

Plaża Grande Anse to również ogrom atrakcji dla turystów. Można wypożyczyć tu m.in. jachty, katamarany, skutery oraz narty wodne. To również dogodne miejsce do nurkowania.

Włoska plaża drugą najpiękniejszą na świecie. Plaża Królików zachwyci każdego

Spiaggia dei Conigli, czyli Plaża Królików to druga najpiękniejsza plaża na świecie. Znajduje się na włoskiej wyspie Sycylii, ale przybywają na nią tłumnie turyści z całego świata. Plaża Królików to istny cud natury. Turkusowa woda kontrastuje tu z białą plażą. Ze względu na to, że nocą składają tu jaja żółwie karetta, na plaży można przebywać wyłącznie w określonych porach roku i tylko w ciągu dnia, aby zabezpieczyć gniazdowanie żółwi w nocy. Z tego powodu zabronione jest również uprawianie sportów wodnych.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Plaża Grace Bay również na podium. Jej długość przekracza 19 kilometrów

Plaża Grace Bay znajduje się na wyspie Providenciales należącej do Turks i Caicos we wschodniej części archipelagu Bahamów. Słynie z tego, że panuje tu wieczne lato, cisza, spokój i fantastyczny klimat. Długość plaży przekracza 19 kilometrów, a jej szerokość sięga 125 metrów. Jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi i par, które chcą się zrelaksować i naładować baterie. Warto jednak pamiętać, że nie jest to plaża strzeżona, więc nad bezpieczeństwem turystów nie czuwa tu ani jeden ratownik.

Na plaży Grace Bay można również spróbować surfowania, nurkowania, degustacji kuchni karaibskiej i kontynentalnej oraz wycieczek morskich i lądowych.

Więcej o: