Ile kosztuje spływ Dunajcem 2022? To unikalna atrakcja w Pieninach. Gdzie kupić bilety?

Wakacje w Pieninach cieszą się dużą popularnością. Nic dziwnego, gdyż to wyjątkowo piękne pasmo górskie. Osoby, które planują spędzić tam urlop, nie mogą zapomnieć o największej atrakcji Pienin, jaką jest spływ Dunajcem. Ile kosztuje? Jak to zaplanować? Podpowiadamy.

Pieniny to niezwykle urokliwy zakątek znajdujący się na południu Polski. Najwyższym szczytem, a zarazem jedną z największych atrakcji Pienin, są Trzy Korony. Nie brakuje tu również wielu innych, różnorodnych szlaków turystycznych i atrakcji. Każdy turysta znajdzie w tym miejscu coś dla siebie.

Zobacz wideo Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu

Spływ Dunajcem w Pieninach. Jak to wygląda?

Wiele osób planujących wakacje w Pieninach zastanawia się, ile kosztuje spływ Dunajcem, czyli jedna z najciekawszych górskich atrakcji - na skalę europejską. Spływ rzeką na 15-kilometrowej trasie to nie tylko fantastyczna przygoda, ale też możliwość podziwiania pięknych krajobrazów - w tym najwyższego masywu górskiego Pienin - Trzech Koron. Spadek rzeki wynosi aż 36 metrów.

Spływ Dunajcem w Pieninach odbywa się tradycyjną formą - na tratwach prowadzonych przez flisaków i trwa około trzech godzin. To doskonale spędzony czas na podziwianiu przyrody i słuchaniu opowieści i ciekawostek z gór. Co ciekawe, sezon flisacki trwa dość długo, bo od 1 kwietnia do 31 października.

Ile kosztuje spływ Dunajcem? Nie jest tanio

Ile kosztuje spływ Dunajcem do Szczawnicy? Za bilet zwykły w lipcu i sierpniu zapłacimy: 82 zł (cena zawiera 5 zł opłaty za kartę na szlak wodny Pienińskiego Parku Narodowego).

 • Bilet ulgowy (dla dzieci do 10 lat): 56 zł,
 • Bilet zwykły z biletem na kolej krzesełkową ze Szczawnicy na Palenicę: 103 zł,
 • Bilet ulgowy z biletem na kolej krzesełkową ze Szczawnicy na Palenicę: 73 zł,
 • Bilet zwykły z biletem na kolej krzesełkową ze Szczawnicy na Palenicę i transportem powrotnym (busik odjeżdża latem spod dolnej stacji kolei, ul. Główna 7, w godz. 14:30, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00 i 19:00): 118 zł,
 • Bilet ulgowy z biletem na kolej krzesełkową ze Szczawnicy na Palenicę i transportem powrotnym: 88 zł.

Trasa do Szczawnicy wynosi ok. 18 kilometrów i zajmuje nieco ponad dwie godziny.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ile kosztuje spływ Dunajcem do Krościenka?

 • Bilet zwykły w lipcu i sierpniu: 96 zł,
 • Bilet ulgowy (dla dzieci do 10 lat): 59 zł,
 • Bilet  zwykły z biletem na kolej krzesełkową ze Szczawnicy na Palenicę: 103 zł,
 • Bilet ulgowy z biletem na kolej krzesełkową ze Szczawnicy na Palenicę: 73 zł,
 • Bilet zwykły z biletem na kolej krzesełkową ze Szczawnicy na Palenicę i transportem powrotnym (busik odjeżdża latem spod dolnej stacji kolei, ul. Główna 7, w godz. 14:30, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00 i 19:00): 118 zł,
 • Bilet ulgowy z biletem na kolej krzesełkową ze Szczawnicy na Palenicę i transportem powrotnym: 88 zł.

Trasa do Krościenka wynosi ok. 23 kilometry i trwa niecałe trzy godziny.

Bilety można kupić w kasach na przystaniach lub przez internet w ofercie Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich. Rezerwacji można dokonać mailowo.

Więcej o: