Gdzie na krótki urlop w Polsce? Trzy nieoczywiste miejsca, w których wypoczniesz

Gdzie na krótki urlop w Polsce? Pomysłów jest naprawdę wiele. W końcu Polska to kraj, który słynie z pięknych krajobrazów, interesujących zabytków i muzeów oraz urokliwych miast. Przedstawiamy najciekawsze pomysły na krótki wyjazd.

Wakacje już się rozpoczęły, więc wielu z nas planuje wakacyjne wyjazdy. Nie wszyscy mogą jednak skorzystać z długiego urlopu. Na szczęście w Polsce jest wiele miejsc, które warto odwiedzić, mając tylko kilka wolnych dni. Gdzie pojechać na krótki urlop w Polsce? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Aplikacje dla miłośników górskich wycieczek

Gdzie na krótki urlop w Polsce? Odwiedź Góry Świętokrzyskie

Góry Świętokrzyskie to doskonała propozycja na kilkudniowy urlop. Szczególnie spodoba się tam turystom, którzy preferują aktywny wypoczynek. Warto poświęcić trochę czasu na wizytę w Świętokrzyskim Parku Narodowym, a także odwiedzić Kielce. Miłośnicy nietypowych atrakcji mogą także zobaczyć Energetyczne Centrum Nauki oraz, jeśli mają tyle odwagi, wybrać się na przejazd tyrolką na kieleckiej Kadzielni.

Okolice Kielc również obfitują w ogrom atrakcji. Warto odwiedzić ruiny zamku w Chęcinach, ruiny pałacu Tarłów w Podzamczu Piekoszowskim, skansen w Tokarni, jaskinię Raj, Centrum Neandertalczyka oraz Centrum Nauki Leonardo da Vinci i ruiny zamku Krzyżtopór w Ujeździe.

Krótki urlop na Lubelszczyźnie. W weekend może być tłoczno

Planując krótki urlop w Polsce, warto wziąć pod uwagę Lubelszczyznę - a przede wszystkim Janowiec, Kazimierz Dolny i Nałęczów. Te urokliwe miasteczka przepełnione są atrakcjami dla turystów w każdym wieku i o różnych upodobaniach.

Kazimierz Dolny słynie z pięknych wąwozów i urokliwych uliczek. Osoby, które chcą spędzić czas aktywnie, mogą spróbować swoich sił, wchodząc na szczyt Góry Trzech Krzyży. Ci, którzy wolą odpocząć, mogą wybrać się na spacer wzdłuż Wisły lub rejs statkiem. Warto również spędzić czas w klimatycznych restauracjach i kawiarniach.

Warto wybrać się też do Janowca, gdzie możemy odwiedzić ruiny XVI-wiecznego zamku. Warto odwiedzić również skansen zespołu dworskiego oraz urokliwe centrum miasteczka.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nałęczów to idealne miejsce dla seniorów. W tym uzdrowiskowym miasteczku warto wybrać się na spacer po Parku Zdrojowym i odwiedzić pijalnię wód. Warto wybrać się również na przejażdżkę meleksem, by poznać historię i atrakcje miasteczka.

Jura Krakowsko-Częstochowska w kilka dni. Malowniczy region, który warto odwiedzić

Jura Krakowsko-Częstochowska to kolejna propozycja na krótki urlop w Polsce. To jeden z najbardziej malowniczych regionów w kraju, który cieszy się dużym zainteresowaniem turystów.

Warto wybrać się na wycieczkę rowerową jedną z najsłynniejszych tras turystycznych w Polsce - Szlakiem Orlich Gniazd bądź spróbować swoich sił we wspinaczce. Spędzając wakacje w tym regionie, warto odwiedzić również renesansy zamek w Pieskowej Skale. Miłośnicy spacerów powinni wybrać się natomiast na spacer Doliną Prądnika, która znajduje się w Ojcowskim Parku Narodowym.

Więcej o: