Wakacje w Polsce bez tłumów. Te urokliwe miejsca rzadko odwiedzają turyści

Wakacje w Polsce bez tłumów są możliwe. Wiele osób każdego roku spędza urlop w znanych turystycznych miejscowościach, nie wiedząc, jakie perełki można odwiedzić w naszym kraju. Gdzie warto się wybrać na wakacje w Polsce bez tłumów? Podpowiadamy.

Jeśli jesteś osobą, która chce odpocząć od miejskiego zgiełku i ma dość turystycznych miejscowości, w których nie sposób uniknąć tłumów, spróbuj wybrać się do jednego z tych miejsc. Przedstawiamy listę najbardziej urokliwych lokalizacji w Polsce, w których można spędzić wakacje bez towarzystwa ogromu turystów.

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Wakacje w Polsce bez tłumów. Wybierz się w Bieszczady

Bieszczady to doskonałe miejsce dla osób, które uwielbiają górskie wędrówki, ale chcą uniknąć tłumów, jakich nie brak na przykład w Zakopanem. To oaza spokoju i możliwość wypoczynku z dala od cywilizacji. Piękne krajobrazy i sporo możliwości spędzenia aktywnie czasu na łonie natury.

Wakacje 2022 na Podlasiu. Cudna kraina, w której się zakochasz

Podlasie to nieoczywisty wybór na kierunek wakacyjny. Kraina ta skrywa jednak ogrom sekretów i pięknych krajobrazów. To doskonała propozycja dla tych turystów, którzy chcą spędzić urlop aktywnie. Ogrom ścieżek rowerowych i pieszych, pyszne jedzenie, charakterystyczny klimat. Można odwiedzić tu m.in. Tykocin - perłę baroku, Białowieżę z żubrami czy wspaniałe parki narodowe: Biebrzański Park Narodowy, Narwiański Park Narodowy oraz Białowieski Park Narodowy.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Roztocze - pomysł na wakacje bez tłumów. Aktywny wypoczynek na wschodzie

Roztocze to piękna, ale niedoceniana przez turystów kraina. Możliwości na spędzenie aktywnie urlopu jest tu wiele. Region ten słynie m.in. ze spływów kajakowych i licznych ścieżek rowerowych oraz pieszych. Warto zwiedzić tu m.in. Zwierzyniec, Krasnobród oraz Susiec. Jeśli zapragniemy, choć na moment wrócić do cywilizacji, możemy odwiedzić Zamość.

Więcej o: