Tatry. Marzy Ci się przejażdżka końmi do Morskiego Oka? Musisz liczyć się z wyższymi cenami

Wyjazd w Tatry w tym roku wiąże się z wysokimi cenami. Droższe są bilety wstępu na szlaki, podrożały także przejazdy bryczkami z końmi nad Morskie Oko.

Więcej informacji na temat cen podczas wakacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo Bożek: Sam widziałem jak ludzie w Tatrzańskim Parku Narodowym dokarmiali zwierzęta. Coś nieprawdopodobnego

W tym sezonie wakacyjnym fiakrzy postanowili podnieść ceny za przejazd powozem konnym nad Morskie Oko. Za przejażdżkę z Palenicy Białczańskiej na Włosienicę dorośli i dzieci powyżej czwartego roku życia muszą zapłacić 70 zł (czyli o 20 zł więcej niż rok wcześniej), a za przejazd z Włosienicy na Palenicę - 50 zł (o 10 zł więcej niż w 2021 roku). 

Tatry. Przejażdżka bryczką z końmi będzie droższa niż przed rokiem

Podwyżki spowodowane są wzrostem kosztów związanych z utrzymaniem koni i większymi opłatami za media. Jak tłumaczą przewoźnicy, ogólne podwyżki wymusiły na nich zmiany cen.

Od sześciu lat nie zmienialiśmy cen za przejazdy. Gdy wszystko wkoło podrożało, nie mieliśmy wyjścia. Tona zboża kosztowała 800 zł, a teraz 1600 zł. Samo paliwo jest po 8 zł za litr. Tymczasem my musimy dowozić konie autami na Palenicę Białczańską

- powiedział Stanisław Chowaniec, prezes Stowarzyszenia Przewoźników do Morskiego Oka cytowany przez "Gazetę Krakowską".  Dodał, że jeszcze 2-3 lata temu koń kosztował 12 tysięcy złotych, teraz trzeba za niego zapłacić dwa razy więcej. Podkreślił, że przed przejazdem warto porozmawiać z fiakrem i uzgodnić odpowiednią cenę. Oznacza to, że można wynegocjować nieco tańsze bilety. 

Tatry. Podwyżki w Tatrzańskim Parku Narodowym

Wyższych cen możemy spodziewać się też w innych miejscach. Od marca 2022 roku bilet wstępu dla każdego dorosłego kosztuje 8 zł, dla dzieci zaś - 4 zł. Drożej jest także na parkingach. TPN postanowił wprowadzić dynamiczne ceny. Ich wysokość zależy między innymi od sezonu. W wakacje zapłacimy więc więcej niż w innych miesiącach. Dzienny postój na parkingu przy parku kosztuje od 35 zł za motocykl, przez 45 zł za samochód osobowy, po 70 zł za zaparkowanie campera. 

Więcej o: