Włochy. Bójka na lotnisku w Perugii. Aresztowano osiem osób

Na lotnisku we włoskiej Perugii dwie grupy obcokrajowców oczekujących przed wejściem na pokład samolotu wdały się w bójkę. Były krzyki, szarpanie, a nawet groźne ciosy. Cudzoziemcy zostali zatrzymani. Na miejsce wezwano służby medyczne.
Zobacz wideo Miasto kochanków, jezioro marzeń i... ekstremalna niespodzianka. Skuś się na włoskie wakacje [TRIP WE DWOJE]

Podróżowanie w ostatnich miesiącach może być wyjątkowo stresujące. Opóźnione i odwołane loty, czy długi czas oczekiwania w kolejkach do odprawy paszportowej to tylko kilka z nieprzyjemności, jakie mogą spotkać nas na lotnisku. Nieprzyjemna sytuacja miała miejsce w Perugii, gdzie ostra dyskusja zakończyła się interwencją straży granicznej.

Disneyland (zdjęcie ilustracyjne)Maraton po wszystkich Disneylandach z dodatkami. Wycieczka w cenie mieszkania

Karczemna awantura na włoskim lotnisku

W niedzielę 26 czerwca wczesnym popołudniem na terenie włoskiego portu lotniczego Perugia-Sant’Egidio doszło do bójki pomiędzy dwiema grupami podróżujących. Osoby uczestniczące w zajściu krzyczały, popychały się, biły oraz kopały. W ruch poszły także metalowe separatory rzędów ustawiane na lotniskach w miejscach odprawy. Za ich pomocą zadawano sobie wzajemnie ciosy. 

Jak czytamy na włoskim portalu informacyjnym dayitalianews.com, policja ustaliła, że kłótnia rozpoczęła się kiedy do kolejki oczekujących doszła kolejna grupa pasażerów. Nieznany jest powód, z jakiego podróżujący wdali się w awanturę, jednak jej przebieg był bardzo gwałtowny. 

Wszystkie osoby uczestniczące w zajściu były pochodzenia albańskiego i oczekiwały na wejście do samolotu lecącego do Tirany, stolicy Albanii.

Czarnogóra. Dlaczego warto ją odwiedzić?Czarnogóra - kraj różnorodnych atrakcji. Oto pięć miejsc, które warto odwiedzić

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Awantura na włoskim lotnisku zakończona interwencją. Aresztowano osiem osób

Całą sytuację uspokoili funkcjonariusze straży granicznej. Jak się później okazało, część cudzoziemców była już notowana w policyjnych kartotekach. Na miejsce wezwano policję oraz pogotowie.

Jak podają włoskie media, jeden z Albańczyków został przewieziony do szpitala w Perugii, pozostałych uczestników zajścia przetransportowano na posterunek policji. 

Osiem osób zostało aresztowanych za napaść i przewiezionych do więzienia w Capanne i Terni w oczekiwaniu na rozprawę. Dwie kobiety, w wieku 24 i 22 lat, zostały uznane jako sprawczynie pobicia

- czytamy na portalu today.it.

Nagranie wydarzenia przedostało się do internetu. Na Twitterze możemy znaleźć post kanału informacyjnego z Perugii, w którym zamieszczono film.

Więcej o: