35-latek skoczył do wody "na główkę" i nie wypłyną. Interweniował śmigłowiec

35-letni mężczyzna skoczył "na główkę" do płytkiego zalewu w Skorzęcinie w województwie wielkopolskim. Skok miał tragiczny finał. Mężczyznę przetransportowano śmigłowcem do szpitala.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Piłeś? Nie wchodź do wody. To najgłupszy pomysł

Jak podaje serwis Fakty Kaliskie ostatni dzień roku szkolnego skończył się tragicznie dla 35-latka wypoczywającego nad jeziorem Niedzięgiel w Wielkopolsce. Wypadek wydarzył się w ośrodku wypoczynkowym nad zalewem w Skorzęcinie. Według zeznań świadków 35-latek wszedł na molo i wskoczył do wody. Niestety nie wypłynął samodzielnie na powierzchnię. Na miejsce wezwano służby.

Dramat nad płytkim zalewem. 35-latek skoczył "na główkę" i nie wypłynął na powierzchnię wody

W piątek przed południem 35-letni mężczyzna pochodzący z Milicza na Dolnym Śląsku postanowił skoczyć do wody "na główkę". Niestety woda w tym miejscu nie miała nawet pół metra głębokości. Mężczyzna nie wypłynął na powierzchnię, ale bardzo szybko do akcji wkroczyli ratownicy i wyciągnęli go na brzeg.

Według informacji z portalu wrzesnia.naszemiasto.pl, na miejscu zjawili się również strażacy z Witkowa i Gniezna oraz zespół pogotowia ratunkowego. 35-latka przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Poznaniu. Stan poszkodowanego medycy określają jako poważny - ma uszkodzony kręgosłup. W tej chwili sprawę badają gnieźnieńscy policjanci.

Bezpieczny wypoczynek nad wodą. O tych zasadach musisz zawsze pamiętać

Aby wypoczywać bezpiecznie nad wodą, należy zawsze pamiętać o tych zasadach:

  1. Pływaj tylko na strzeżonych kąpieliskach, których pilnują ratownicy;
  2. Pływaj tylko w dzień i przy dobrej pogodzie;
  3. Nie skacz do wody w nieznanym miejscu;
  4. Nie wchodź do wody ani nie skacz pod wpływem alkoholu;
  5. Poinformuj swoich towarzyszy, że wchodzisz do wody. 
Więcej o: