Włochy. Neapol będzie walczyć ze złodziejami za pomocą... zegarków. Wraca pomysł sprzed lat

Po tym jak francuski aktor Daniel Auteuil został okradziony, hotele wprowadziły nową możliwość dla wszystkich posiadaczy drogich zegarków. Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród neapolitańskich projektantów. Goście mogą wybrać dla siebie jeden spośród sześciu oferowanych modeli zastępczych.
Zobacz wideo Ewelina Lisowska zwiedza Rzym

Kradzieże to częste zjawisko, które nasila się w czasie wakacji. Złodzieje wykorzystują zatłoczone miejsca i pozbawiają turystów drogiej biżuterii czy kosztownych sprzętów. Włoskie biura podróży znalazły sposób na tę sytuację i zaproponowały bezpieczną alternatywę dla osób odwiedzających Neapol.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Włochy. Wybierasz się do Neapolu? Otrzymasz w hotelu symboliczny zegarek

Kilka dni temu francuski aktor Daniel Auteuil padł ofiarą kradzieży, w wyniku której stracił swój zegarek marki Patek Philippe wart aż 39 000 euro. Władze miasta chcąc zrekompensować artyście jego stratę, ufundowały prezent w postaci innego egzemplarza tej samej marki, choć o niższej wartości. 

W odpowiedzi na ten incydent biura podróży zaproponowały rozwiązanie dla turystów posiadających drogie precjoza. 

Wysłaliśmy notatkę do regionalnego radcy ds. turystyki oraz rozmawialiśmy z radnym o możliwości wznowienia inicjatywy promowanej przez Confindustria Napoli, aby pozostawić drogi zegarek w hotelu i w zamian otrzymać "symboliczny" z zabytkami Kampanii

- czytamy wypowiedź członka Stowarzyszenia Aidit Campania dla portalu ilgiornaledivicenza.it.

Rozwiązanie to, ma być nie tylko bezpieczną alternatywą dla turystów, ale także formą promocji regionu. W ten sposób nie tylko uda się zatrzeć ten negatywnie kojarzący się aspekt związany z podróżowaniem do Włoch, ale także wzmocnić przekaz dotyczący okolicznych zabytków.

Kto może skorzystać z oferty symbolicznych włoskich zegarków i jak wyglądają?

Pomysł spotkał się nie tylko z aprobatą ze strony władz, ale także z dużym zainteresowaniem w świecie mody. Jak czytamy na włoskim portalu repubblica.it na realizację tej inicjatywy zostanie przeznaczone sto tysięcy euro. Kwota ta ma pokryć koszt wyprodukowania dziesięciu tysięcy zegarków oraz stu tysięcy broszur informacyjnych, na których znajdą się mapy turystyczne zawierające najistotniejsze zabytki Kampanii.

Do tego przedsięwzięcia nieodpłatnie zgłosili się neapolitańscy artyści tacy jak: Ernesto Tatafiore, Lello Esposito, Sergio Fermariello, Nino Longobardi czy Oreste Zevola. Zaprojektowali aż sześć modeli, dzięki czemu turyści mogą wybrać ten, najbardziej im odpowiadający. 

Zegarki będą rozdawane w trzy, cztero i pięciogwiazdkowych hotelach. Jest to wyłącznie alternatywa dla zainteresowanych, a nie obowiązujący wymóg. 

Więcej o: