Znana linia lotnicza rezygnuje z lotów do Warszawy. Woziła turystów z Polski przez ponad 30 lat

Izraelskie linie lotnicze El Al zadecydowały o zawieszeniu połączenia z Tel Awiwu do Warszawy. Zmiany wejdą w życie od końca października. Anulowane zostaną również trasy do Toronto i Brukseli.

Izraelskie linie lotnicze El Al działają w Polsce od 28 marca 1989 roku. Wielu z nas wielokrotnie widziało charakterystyczne biało-niebieskie samoloty i podróżowało nimi.

Zobacz wideo O co chodzi w sporze kontrolerów ruchu lotniczego z PAŻP? Garwolińska: Nie chodzi o pieniądze

Izraelskie linie lotnicze El Al wycofują się z lotów do Warszawy. Lotnisko Chopina nic o tym nie wie

Jak informuje izraelski dziennik "Haaretz", linie lotnicze El Al ogłosiły, że od października zawieszone zostaną połączenia z Tel Awiwu do Warszawy, Brukseli oraz Toronto. Choć zdaniem przewoźnika, decyzja ta związana jest z dostosowaniem się do pandemicznego popytu, to dziennik wskazuje, że problem dotyczy sporu linii z pracownikami o wynagrodzenia.

Sklepiki z pamiątkami (zdjęcie ilustracyjne)Pamiątki z wakacji, przez które trafisz do więzienia. Niektóre lepiej odpuścić

Lotnisko Chopina poinformowało, że izraelski przewoźnik nie przekazał im decyzji o swoich planach zamknięcia linii.  

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

LOT odwołuje część lotów do Amsterdamu. Wszystko przez brak personelu

Końca kryzysu na europejskich lotniskach nie widać. Z problemami boryka się również polski przewoźnik.  Polskie Linie Lotnicze LOT musiały zrezygnować z części oferowanych lotów. Zmiany dotyczą lipca i sierpnia oraz odwołania sześciu lotów do Amsterdamu.

Linie lotnicze radzą, jak uniknąć chaosu na lotniskachSekrety linii lotniczych. Dzięki nim m.in. unikniesz kolejek do bramek

Informujemy, że odwołaliśmy rejsy do Amsterdamu w dniach: 3-4.07, 12-13.07, 28-29.07, 31.07-01.08, 15-16.08, 27-28.08

- poinformował PLL LOT w odpowiedzi na zapytanie przesłane przez rynek-lotniczy.pl.  

Problemy dotyczyły niewystarczającej liczby osób obsługujących lotnisko, co uniemożliwiało realizację wszystkich rejsów.

Więcej o: