Wyjazd do Australii jest prostszy niż myślisz. Nie zapomnij tylko o jednej ważnej rzeczy

Co jest potrzebne na wyjazd do Australii? Odległy, rajski kontynent cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów. Na tak daleką podróż warto się odpowiednio przygotować. Planując wakacje, trzeba z wyprzedzeniem dowiedzieć się, jakie dokumenty i przedmioty są potrzebne.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Australia, będąca zarazem państwem i kontynentem, przyciąga coraz więcej turystów z różnych zakątków świata. Wyspa jest zróżnicowana zarówno jeśli chodzi o ukształtowanie terenu jak i faunę i florę. Dla Europejczyka to zupełnie inny świat, kultura i mentalność dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie przed podróżą.

Co jest potrzebne na wyjazd do Australii?

Jeśli zdecydowaliśmy się na wyjazd do odległej o 13 851 km Australii, musimy mieć świadomość różnicy pomiędzy tym kontynentem a Europą. Niezbędną i wymaganą przez służby rzeczą jest wiza. To właśnie od niej powinniśmy zacząć przygotowania. Wiza turystyczna nie powinna sprawić nam kłopotu, wystarczy aplikować z on-line na rządowej stronie Department of Home Affairs’s. - taki dokument jest bezpłatny, a jego ważność to 12 miesięcy. Warto jednak wspomnieć, że każdy nasz wjazd na teren Australii może trwać maksymalnie 3-miesiące. Jeśli natomiast planujemy dłuższy pobyt, musimy starać się o odpowiednie pozwolenie i wizę na kolejne miesiące. 

Jeśli wiza, paszport i bilet lotniczy mamy przygotowane możemy przejść do pozostałych szczegółów. Oficjalną walutą Australii jest dolar australijski [AUD]. Średni kurs wynosi 1 AUD = 3,09 zł Warto więc wymienić pieniądze w kantorze przed wylotem. Jeśli nasza karta kredytowa obsługiwana jest przez światowe banki, z płatnościami nie powinno być najmniejszego problemu. Gotówka w dolarach australijskich może się jednak przydać w różnych sytuacjach. 

Zobacz wideo Na wakacje samochodem czy też samolotem - co się bardziej opłaca? Pytamy eksperta

Jak przygotować się na wyjazd do Australii?

Przed podróżą na odległy kontynent warto się odpowiednio przygotować. Pory roku wypadają tu zupełnie odwrotnie niż u nas - lato (grudzień- luty), jesień (marzec- maj), zima (czerwiec- sierpień), wiosna (wrzesień- listopad). Warto mieć to na uwadze i odpowiednio dopasować garderobę. Sezon letni w tym regionie wiąże się z temperaturami powyżej 42 stopni. Wskazane są także odpowiednie kosmetyki - chociaż te warto kupić na miejscu, kraj słynie z niezastąpionych filtrów czy bronzerów. 

Ważnym szczegółem, o którym także warto pamiętać, jest odpowiedni adapter do gniazdka. W porównaniu z europejskimi są zupełnie inne. To przydatna rzecz i niezbędna, by naładować telefon, komputer czy sprzęt fotograficzny. Ten ostatni jest kolejną niezbędną rzeczą w podróży do Australii. Niezależnie od poziomu naszych umiejętności warto uwiecznić na dysku lub kliszy otaczające nas piękno przyrody czy architektury.

Niezbędne okaże się także wygodne obuwie. Jeśli planujemy piesze wycieczki, warto zabrać ze sobą wyższe, ponad kostkę - będzie nie tylko wygodniejsze, ale także uchroni nas przed kontuzją czy ukąszeniami dzikich zwierząt. Australia słynie z wszechobecnych pająków, węży i innych egzotycznych gatunków. Ponadto przydatne okażą się wszystkie elementy, potrzebna na plaże takie jak ręcznik, strój kąpielowy, torba, nakrycie głowy czy butelka na wodę.  

Więcej o: