To najlepsze miasta do życia na świecie. W czołówce kraje leżące blisko Polski [RANKING]

"Economist Intelligence Unit" to publikowany co roku ranking, który pokazuje, w których miastach żyje się najlepiej. Twórcy listy ocenili 179 różnych miejscowości i wybrali dziesięć najlepszych. Teraz wygrał Wiedeń, który w 2021 roku był na 12. miejscu.

Więcej informacji na temat najlepszych i najpiękniejszych miejsc na świecie znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo Ranking - najwięksi przegrani Oscarów

Twórcy rankingu "Economist Intelligence Unit" pod uwagę wzięli kilka aspektów, między innymi transport publiczny, służbę zdrowia oraz bezpieczeństwo. Zwycięzcą została stolica Austrii - Wiedeń.

Stabilność i dobra infrastruktura to główne zalety tego miasta, doceniane przez mieszkańców, podobnie jak sprawnie działająca służba zdrowia i świetna oferta kulturalno-rozrywkowa

- głosi uzasadnienie cytowane przez portal fly4free.pl. Co ciekawe, miasto wróciło na szczyt po roku nieobecności, kiedy zostało zepchnięte na dalsze pozycje przez nowozelandzki Auckland. Wiedeń spadł wtedy na 12. miejsce. Przyczyną był między innymi lockdown, który zmusił hotelarzy i restauratorów do zamknięcia lokali. Restrykcje miały ogromny wpływ na życie w różnych miejscowościach. Zeszłoroczny zwycięzca w obecnym rankingu zajął 34. miejsce.

Najlepsze miejsca do życia na świecie. W czołówce sześć miast z Europy

Sam ranking prezentuje się bardzo ciekawie. Wśród dziesięciu najlepszych miast aż sześć znajduje się Europie. Oto czołówka:

10. Osaka i Melbourne,
9. Amsterdam,
8. Toronto,
7. Frankfurt,
6. Genewa,
5. Vancouver,
4. Calgary.
3. Zurych,
2. Kopenhaga,
1. Wiedeń.Twórcy rankingu ocenili 179 miast z całego świata. Pod uwagę wzięli atrakcje turystyczne, kulturę, restauracje i hotele, aspekty związane z bezpieczeństwem oraz dostęp do wysokiej jakości służby zdrowia. Wiedeń wygrał po raz trzeci w ciągu ostatnich pięciu lat. 

Więcej o: