LOT odwołuje część rejsów do Amsterdamu. Wszystko przez kryzys pracowniczy

W związku z trudnościami związanymi z działaniem lotniska w Amsterdamie, Polskie Linie Lotnicze LOT są zmuszone odwołać kilka rejsów w tamtym kierunku. Zmiany te dotyczą lipca i sierpnia, a wszystko to spowodowane jest brakiem personelu na europejskich portach.
Zobacz wideo O co chodzi w sporze kontrolerów ruchu lotniczego z PAŻP? Garwolińska: Nie chodzi o pieniądze

Kryzys na europejskich lotniskach trwa. Odkąd kraje zniosły obostrzenia covidowe i ruch pasażerski stał się bardzo natężony, problemy w sektorze transportu lotniczego nie mają końca. Chętnych do latania przybywa, czego nie można jednak powiedzieć o personelu. 

Pasażerowie przylatujący na lotnisko w ostatni dzień przed zawieszeniem, w związku z epidemią koronawirusa, połączeń z Wielką Brytania, Balice, Kraków, 21.12.2020 r.Fatalna sytuacja na europejskich lotniskach. Gdzie będą opóźnienia?

Więcej informacji na temat podróżowania znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

LOT odwołuje część rejsów do Amsterdamu. Wszystko przez kryzys pracowniczy

Rejsy z Warszawy do Amsterdamu za pośrednictwem PLL LOT kończą się na lotnisku Amsterdam-Schiphol, jednym o największej przepustowości na świecie. To właśnie tam nastąpiły problemy z obsługą lotów. Zbyt mała ilość kadry obsługujących lotnisko nie pozwala na realizację wszystkich odbywających się do tej pory rejsów. 

Jak czytamy na portalu rynek-lotniczy.pl, podróż przez amsterdamski port jest uciążliwa już od kwietnia, a braki pracowników dotyczą kluczowych stanowisk, takich jak kontrola bezpieczeństwa czy punkty odpraw. Wystarczającej załogi nie ma także wśród pracowników ochrony i odprawy bagażowej co sprawia, że loty muszą być odwoływane.

Sytuacja ta dotknęła także polskiego przewoźnika. Polskie Linie Lotnicze LOT musiały zrezygnować z części oferowanych lotów, o czym poinformowało biuro prasowe spółki. Zmiany dotyczą lipca i sierpnia oraz odwołania sześciu lotów do Amsterdamu

W odpowiedzi na zapytanie przesłane przez rynek-lotniczy.pl firma podała terminy, w których nie zostaną zrealizowane kursy do Amsterdamu.

Informujemy, że odwołaliśmy rejsy do Amsterdamu w dniach: 3-4.07, 12-13.07, 28-29.07, 31.07-01.08, 15-16.08, 27-28.08

- czytamy odpowiedź PLL LOT.

Podróżni czekają w długich kolejkach, aby odprawić się i wejść na pokład na lotnisku Schiphol w Amsterdamie, Holandia, 21 czerwca 2022 r.Kolejne linie odwołują loty z Amsterdamu. 13 tys. rezerwacji przepadło

Odwoływane loty, problemy dotykają nie tylko Polaków

Jak informowaliśmy już wielokrotnie, przeciążenia na lotniskach dotyczą niemal każdego miejsca. Niedawno w Hiszpanii pracownicy obsługujący przestrzeń powietrzną zapowiadali strajk ze względu na dużą ilość obowiązków przy małej liczbie zatrudnionych osób. Ludzie są przemęczeni i niezdolni do świadczenia odpowiedzialnej pracy z należytą starannością. 

Kolejnym przykładem może być sytuacja, jaka miała miejsce w liniach easyJet. Poinformowali oni swoich pasażerów podróżujących z londyńskiego lotniska Gatwick, że na pokładzie samolotu nie będzie można zakupić ciepłego jedzenia, a wszystko to za sprawą braków kadrowych. 

Więcej o: