Wakacje w Grecji. Te miejsca musisz zobaczyć! Śródziemnomorskie atrakcje przyrodnicze dla całej rodziny

Wakacje w Grecji kojarzą się ze słonecznymi plażami i pięknymi hotelami, zwłaszcza na wyspach takich jak Kreta czy Zakynthos. Jednak ten piękny kraj ma do zaoferowania o wiele więcej. Zobaczcie sami, jakie atrakcje się tu kryją.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Ateny bez kolejki na Akropol. Pomysł na weekend

Znajdująca się nad Morzem Śródziemnym Grecja ma wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia, w których można spróbować wielu rzeczy. Jakich? Na pierwszy plan wysuwają się zabytki z czasów starożytnych i ze średniowiecza, jak ruiny Akropolu, wraz z takimi elementami jak:

  • świątynia Partenon,
  • Erechtejon z kariatydami, 
  • Propyleje,
  • Teatr Dionizosa,
  • Plaka – najstarsza dzielnica Aten z XVIII-wiecznymi kamienicami,
  • Agora - główny rynek,
  • świątynia Hefajstosa,
  • Stoa Attalosa - starożytny portyk.

Ale to nie jedyne atrakcje w Grecji. Tych, a zwłaszcza przyrodniczych, jest znacznie więcej. Przekonajcie się sami.

Grecja (zdjęcie ilustracyjne)Co jest potrzebne na wyjazd do Grecji? Do urlopu warto się dobrze przygotować

Wakacje w Grecji to spotkanie ze śródziemnomorską naturą. Oto 5 cudów greckiej przyrody

Odwiedzając Grecję trzeba zobaczyć lokalną przyrodę. Dobrym pomysłem jest pływanie z żółwiami Caretta na wyspie Zakynthos. Jak? Można wybrać się na specjalną wycieczkę albo samodzielnie płynąć kajakiem czy łódką, a nawet uprawiać snorkeling (nurkowanie z rurką). 

Drugą przyrodniczą atrakcją jest Dolina Motyli na wyspie Rodos. To 243 hektarowy park przyrodniczy pełen różnych gatunków motyli. Ale można je obserwować w okresie od czerwca do września, czyli latem. Oprócz tego park zachwyca roślinnością, stawami i wodospadami.

Plaża Elafonisi na Krecie słynie z pięknych plaż z różowym piaskiem. Występuje tu również wiele endemicznych gatunków zwierząt i roślin. Sam różowy piasek według legendy przyjął taką barwę po brutalnej rzezi kobiet i dzieci przez oddziały tureckie, do którego doszło w Wielką Sobotę 24 kwietnia 1824 roku. 

Park narodowy Samaria (również Kreta) - jego najważniejszym elementem jest Wąwóz Samaria, który jest też najdłuższym w Europie. Można tu spotkać występujące wyłącznie tutaj koziorożce Kri - Kri. W pewnej części wąwóz zwęża się w jednym miejscu, w Sideroportes (Stalowych Wrotach)

Ostatnim miejscem na naszej liście jest jaskinia Melissani. Ma piękną szatę naciekową, a wewnątrz jest jezioro, po którym można pływać łodziami. Dzięki temu można podziwiać las na szczycie zapadliska, jak i wapienne struktury na ścianach groty.

Na Santorini już tłumyGrecja. Na Santorini już tłumy. Influencerka podpowiada, jak ich uniknąć

Więcej o: