Wakacje 2022. Polska słynie z atrakcyjnych szlaków. Gdzie warto się wybrać, aby aktywnie wypocząć?

Wakacje 2022 zbliżają się wielkimi krokami. Wielu z nas snuje już plany na urlop. Niektórzy decydują się na wakacje zagraniczne, inni na urlop w Polsce. Ci, którzy wakacje spędzą w naszym kraju i lubią aktywny wypoczynek, powinni koniecznie wybrać się na spacer tymi szlakami turystycznymi.

Aktywny wypoczynek wymaga wcześniejszego planowania i przygotowania. Bardzo często wiąże się też z pięknym widokami, które rekompensują zmęczenie. Gdzie zatem wybrać się w Polsce, aby aktywnie wypocząć? Podpowiadamy.

Zobacz wideo To będą drogie wakacje pod kątem usług?

Wakacje 2022 Polska. Spacer Szlakiem Orlich Gniazd

Spacer Szlakiem Orlich Gniazd to jedna z najlepszych propozycji na aktywne wakacje 2022 w Polsce. Trasa piesza ma długość blisko 170 kilometrów. Podróżując tym szlakiem, nie sposób się nudzić. Na trasie znajdują się unikalne pod względem historycznym i krajobrazowym miejsca. Warto zobaczyć m.in. Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu, który został rozsławiony przez produkcję Netfliksa "Wiedźmin", zamki w Mirowie i Bobolicach, Bąkowiec w Morsku, Pilczę w Smoleniu czy Zamek Olsztyn koło Częstochowy. Warto również zwrócić uwagę na niewielkie kapliczki, kościoły oraz pozostałe obiekty warowne i ich ruiny.

Szlak Orlich Gniazd to nie tylko zwiedzanie. Są tu również liczne skałki i jaskinie, które są idealne dla osób uprawiających wspinaczkę skałkową. W podróż Szlakiem Orlich Gniazd można wyruszyć również rowerem. Ta trasa ma 186 kilometrów długości. Czy dasz radę pokonać ją całą?

Aktywny wypoczynek w Polsce. Odkryj piękno Bieszczad

Dla lubiących aktywny wypoczynek Bieszczady stoją otworem. Doskonale sprawdzi się w takim przypadku szlak na Tarnicę - najwyższy szczyt Bieszczad po polskiej stronie. Mierzy on wysokość 1346 metrów. Najkrótszym szlakiem na Tarnicę jest szlak niebieski z Wołosatego. Zazwyczaj turyści potrzebują około trzech godziny, by pokonać dziewięć kilometrów w obie strony.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Warto również zadbać o potwierdzenie zdobycia Tarnicy - szczytu znajdującego się w Koronie Gór Polski. Pieczątki można znaleźć w kasach biletowych Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Warto również pamiętać o pamiątkowym zdjęciu po zdobyciu szczytu.

Mazury aktywnie. Najlepsza trasa dla miłośników aktywnego wypoczynku

Choć wypoczynek na Mazurach wielu z nas kojarzy się z leniwym plażowaniem nad jeziorem bądź łowieniem ryb - nic bardziej mylnego! Spędzając wakacje na Mazurach, nie można zrezygnować ze spływu kajakowego. Długość trasy "Granica-Sanktuarium", wynosi blisko 25 kilometrów, ale nie sprawi problemów początkującym w tym sporcie.

Starzy wyjadacze kajakarstwa mogą zaś spróbować swoich sił na trasie "Rzeka Łyna" - o długości 200 kilometrów. Na taką wycieczkę trzeba zarezerwować sobie minimum tydzień. Podczas spływu warto robić sobie przystanki i zwiedzać miasta takie jak Olsztyn, Lidzbark Warmiński, Bartoszyce czy Dobre Miasto, które kryją wiele interesujących zabytków i atrakcji.

Więcej o: