Wakacje 2022. Polska słynie z atrakcyjnych szlaków. Gdzie warto się wybrać, aby aktywnie wypocząć?

Wakacje 2022 zbliżają się wielkimi krokami. Wielu z nas snuje już plany na urlop. Niektórzy decydują się na wakacje zagraniczne, inni na urlop w Polsce. Ci, którzy wakacje spędzą w naszym kraju i lubią aktywny wypoczynek, powinni koniecznie wybrać się na spacer tymi szlakami turystycznymi.

Aktywny wypoczynek wymaga wcześniejszego planowania i przygotowania. Bardzo często wiąże się też z pięknym widokami, które rekompensują zmęczenie. Gdzie zatem wybrać się w Polsce, aby aktywnie wypocząć? Podpowiadamy.

Zobacz wideo To będą drogie wakacje pod kątem usług?

Wakacje 2022 Polska. Spacer Szlakiem Orlich Gniazd

Spacer Szlakiem Orlich Gniazd to jedna z najlepszych propozycji na aktywne wakacje 2022 w Polsce. Trasa piesza ma długość blisko 170 kilometrów. Podróżując tym szlakiem, nie sposób się nudzić. Na trasie znajdują się unikalne pod względem historycznym i krajobrazowym miejsca. Warto zobaczyć m.in. Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu, który został rozsławiony przez produkcję Netfliksa "Wiedźmin", zamki w Mirowie i Bobolicach, Bąkowiec w Morsku, Pilczę w Smoleniu czy Zamek Olsztyn koło Częstochowy. Warto również zwrócić uwagę na niewielkie kapliczki, kościoły oraz pozostałe obiekty warowne i ich ruiny.

Orientarium w zoo w ŁodziOrientarium w Łodzi oferuje bilet za złotówkę. Zła ocena warunkiem promocji

Szlak Orlich Gniazd to nie tylko zwiedzanie. Są tu również liczne skałki i jaskinie, które są idealne dla osób uprawiających wspinaczkę skałkową. W podróż Szlakiem Orlich Gniazd można wyruszyć również rowerem. Ta trasa ma 186 kilometrów długości. Czy dasz radę pokonać ją całą?

Aktywny wypoczynek w Polsce. Odkryj piękno Bieszczad

Dla lubiących aktywny wypoczynek Bieszczady stoją otworem. Doskonale sprawdzi się w takim przypadku szlak na Tarnicę - najwyższy szczyt Bieszczad po polskiej stronie. Mierzy on wysokość 1346 metrów. Najkrótszym szlakiem na Tarnicę jest szlak niebieski z Wołosatego. Zazwyczaj turyści potrzebują około trzech godziny, by pokonać dziewięć kilometrów w obie strony.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Warto również zadbać o potwierdzenie zdobycia Tarnicy - szczytu znajdującego się w Koronie Gór Polski. Pieczątki można znaleźć w kasach biletowych Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Warto również pamiętać o pamiątkowym zdjęciu po zdobyciu szczytu.

Mazury aktywnie. Najlepsza trasa dla miłośników aktywnego wypoczynku

Choć wypoczynek na Mazurach wielu z nas kojarzy się z leniwym plażowaniem nad jeziorem bądź łowieniem ryb - nic bardziej mylnego! Spędzając wakacje na Mazurach, nie można zrezygnować ze spływu kajakowego. Długość trasy "Granica-Sanktuarium", wynosi blisko 25 kilometrów, ale nie sprawi problemów początkującym w tym sporcie.

Prawie 20 godzin spędził na szlaku. Zainspirowały go szarlotkiPrawie 20 godzin spędził na szlaku. Zainspirowały go szarlotki

Starzy wyjadacze kajakarstwa mogą zaś spróbować swoich sił na trasie "Rzeka Łyna" - o długości 200 kilometrów. Na taką wycieczkę trzeba zarezerwować sobie minimum tydzień. Podczas spływu warto robić sobie przystanki i zwiedzać miasta takie jak Olsztyn, Lidzbark Warmiński, Bartoszyce czy Dobre Miasto, które kryją wiele interesujących zabytków i atrakcji.

Więcej o: