Co jest potrzebne na wyjazd do Turcji? Te rzeczy i dokumenty musisz zabrać ze sobą

Co jest potrzebne na wyjazd do Turcji? To kraj, który cieszy się wśród turystów bardzo dużą popularnością. Z wielką chęcią swój urlop spędza tam też wielu Polaków. Planując wakacje, warto więc z odpowiednim wyprzedzeniem dowiedzieć się, jakie dokumenty są potrzebne.

Agata Biernat z portalu wakacje.pl w rozmowie z Wirtualną Polską poinformowała, że do kwietnia co piąty Polak zarezerwował wyjazd właśnie do Turcji. Zaletami są m.in. niskie ceny, długi sezon turystyczny i wysokie temperatury.

Zobacz wideo Od kebaba po bakławę - kilka dań, dzięki którym zasmakujesz Turcji, nie ruszając się z własnej kuchni

Co jest potrzebne na wyjazd do Turcji? Jak się do niego przygotować?

Wakacje w Turcji w ostatnich latach cieszą się dużą popularnością wśród turystów z całego świata. Od kwietnia tego roku Polacy mogą wjechać do Turcji już nie tylko bez wizy, ale i bez paszportu. Muszą jednak mieć przy sobie dowód osobisty.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Samolot (zdjęcie ilustracyjne) Odszkodowanie za opóźnienie lotu. Minuta zaważyła o 260 funtach

Przypominamy jednak, że wystarczy on na pobyt turystyczny lub tranzytowy. Może to być najwyżej 90 dni w czasie kolejnych 180 dni. Jeśli planujemy dłuższy pobyt, należy złożyć wniosek wizowy w ambasadzie Turcji w Warszawie.  

Pilot uniknął zagrożenia w ostatniej chwili. Winny nietypowy Pilot uniknął zagrożenia w ostatniej chwili. Winny nietypowy "spacerowicz"

Wakacje w Turcji 2022. Co ze sobą zabrać?

Planując wakacje w Turcji, warto wiedzieć, jakie rzeczy będą przydatne podczas urlopu. Najważniejsze są:

  • Prawo jazdy - jeśli będziesz mieć je przy sobie, z łatwością skorzystasz z popularnych w tym kraju wypożyczalni samochodowych. Zwiedzanie kraju będzie wówczas o wiele łatwiejsze.
  • Apteczka - to niezbędne wyposażenie każdego turysty, niezależnie od tego, gdzie wybiera się na wakacje. Warto mieć w niej wodę utlenioną, opatrunki i plastry.
  • Krem do opalania - to kolejna niezbędna rzecz w bagażu osoby planującej wakacje w Turcji. Słońce grzeje tam wyjątkowo, więc warto wybrać krem do opalania z wysokim filtrem.
  • Powerbank i przenośny dysk - jest obowiązkowym wyposażeniem tych turystów, którzy uwielbiają robić ogrom zdjęć.
  • Mały plecak - będzie bardzo przydatny podczas wycieczek.
Więcej o: