Co jest potrzebne na wyjazd do Turcji? Te rzeczy i dokumenty musisz zabrać ze sobą

Co jest potrzebne na wyjazd do Turcji? To kraj, który cieszy się wśród turystów bardzo dużą popularnością. Z wielką chęcią swój urlop spędza tam też wielu Polaków. Planując wakacje, warto więc z odpowiednim wyprzedzeniem dowiedzieć się, jakie dokumenty są potrzebne.

Agata Biernat z portalu wakacje.pl w rozmowie z Wirtualną Polską poinformowała, że do kwietnia co piąty Polak zarezerwował wyjazd właśnie do Turcji. Zaletami są m.in. niskie ceny, długi sezon turystyczny i wysokie temperatury.

Zobacz wideo Od kebaba po bakławę - kilka dań, dzięki którym zasmakujesz Turcji, nie ruszając się z własnej kuchni

Co jest potrzebne na wyjazd do Turcji? Jak się do niego przygotować?

Wakacje w Turcji w ostatnich latach cieszą się dużą popularnością wśród turystów z całego świata. Od kwietnia tego roku Polacy mogą wjechać do Turcji już nie tylko bez wizy, ale i bez paszportu. Muszą jednak mieć przy sobie dowód osobisty.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Przypominamy jednak, że wystarczy on na pobyt turystyczny lub tranzytowy. Może to być najwyżej 90 dni w czasie kolejnych 180 dni. Jeśli planujemy dłuższy pobyt, należy złożyć wniosek wizowy w ambasadzie Turcji w Warszawie.  

Wakacje w Turcji 2022. Co ze sobą zabrać?

Planując wakacje w Turcji, warto wiedzieć, jakie rzeczy będą przydatne podczas urlopu. Najważniejsze są:

  • Prawo jazdy - jeśli będziesz mieć je przy sobie, z łatwością skorzystasz z popularnych w tym kraju wypożyczalni samochodowych. Zwiedzanie kraju będzie wówczas o wiele łatwiejsze.
  • Apteczka - to niezbędne wyposażenie każdego turysty, niezależnie od tego, gdzie wybiera się na wakacje. Warto mieć w niej wodę utlenioną, opatrunki i plastry.
  • Krem do opalania - to kolejna niezbędna rzecz w bagażu osoby planującej wakacje w Turcji. Słońce grzeje tam wyjątkowo, więc warto wybrać krem do opalania z wysokim filtrem.
  • Powerbank i przenośny dysk - jest obowiązkowym wyposażeniem tych turystów, którzy uwielbiają robić ogrom zdjęć.
  • Mały plecak - będzie bardzo przydatny podczas wycieczek.
Więcej o: