Ryanair chce przyciągnąć więcej turystów w Polsce. Irlandzkie linie uruchomią nowe kierunki lotów

Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair zdecydowały się na oryginalny krok - chcą zwiększyć swoje udziały na rynku przewoźników w Polsce. W tym celu linie między innym chcą uruchomić kolejne kierunki lotów dla Polaków.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Aplikacja Skyscanner - pomoże w planowaniu najbliższej podróży samolotem

Gdy inne tanie linie ograniczają liczbę kursów samolotów, Ryanair przeciwnie - chce stworzyć nowe. Celem linii jest posiadanie 35 procent udziałów na polskim rynku przewoźników oraz przewiezienie ponad 15 milionów pasażerów. W tym celu powstaną nowe trasy lotów. Jak powiedział Ray Kelliher (dyrektor Ryanaira ds. planowania siatki połączeń) w rozmowie z portalem Fly4free.pl

Wojna w Ukrainie jako taka nie wpłynęła na liczbę rezerwacji do Polski. Znacznie większy wpływ ma Brexit, bo obserwujemy stały spadek liczby rezerwacji z i do Wielkiej Brytanii. Ten tradycyjnie duży ruch pasażerski mocno spadł i już nie wróci do poprzednich poziomów. A my chcemy się dalej rozwijać w Polsce, dlatego jesteśmy zmuszeni do testowania innych, nawet dość niecodziennych kierunków.

Nowe kierunki lotów Ryanaira z Polski ruszą w drugiej połowie 2022 roku. Zobaczcie listę miejsc

Jak podaje portal branżowy RynekLotniczy.pl, nowe kierunki podróży  z polskich lotnisk zostaną uruchomione w sezonie zimowym 2022/2023. W tym okresie będzie można wyruszyć do następujących miejsc:

Z lotniska w Łodzi:

  • Mediolan-Bergamo (Włochy) - kursy będą realizowane trzy razy w tygodniu,
  • Bruksela-Charleroi (Belgia) - dostępne będą dwa loty na tydzień,
  • Alicante (Hiszpania)  - tak, jak w przypadku lotów do Belgii.

Z lotniska w Balicach - do Tuluzy (Francja), dwa loty w tygodniu,

Z lotniska Warszawa - Modlin - na hiszpańską Lanzarote (Wyspy Kanaryjskie), dwa kursy na tydzień

Oprócz tego, pojawią się bezpośrednie loty między na trasie krajowej Kraków - Poznań. Będą realizowane cztery razy w tygodniu:

  • poniedziałek (lot z Krakowa o 6:50, powrót z Poznania o 8:15),
  • czwartek  (start o 20:55, lot w drugą stronę o 22:20),
  • sobota (wylot o 7:20, powrót o 5:55)
  • niedziele (start o godz. 21:40, lot powrotny o 20:15)

Są też planowane kursy do krajów skandynawskich, ale nic konkretnego jeszcze nie wiadomo. Ray Kelliher (dyrektor Ryanaira ds.planowania siatki połączeń) w rozmowie z portalem Fly4free.pl skomentował nowe kierunki lotów w następujący sposób:

Na pewno będzie trochę więcej kierunków wakacyjnych, do ciepłych krajów południa Europy, także jesienią i zimą. Widzimy, że sezon turystyczny w wielu krajach jest wydłużany, bo takie jest też zapotrzebowanie ze strony podróżnych i staramy się na to reagować. Będziemy też mieli nieco bardziej zróżnicowaną siatkę, jeśli chodzi o kierunki emigracyjne, bo widzimy, że być może część ludzi mieszkających w Wielkiej Brytanii przeniosła się do innych krajów. Na przykład do Szwecji czy innych krajów Skandynawii. To jest kierunek, w którym na pewno będziemy podążać.
Więcej o: