Małe dziecko bawiło się z lwem. Nagranie okazało się hitem internetu. Obejrzało je ponad milion osób

Do mediów społecznościowych trafił film, który bardzo szybko się rozprzestrzenił. Obejrzało go już ponad milion osób. Na nagraniu widać, jak małe dziecko przez szybę bawi się z lwem przebywającym w zoo. Zwierzę pozostało jednak niewzruszone na jego zaczepki.

Lwy są dużymi, mięsożernymi ssakami drapieżnymi. Dorosłe samce ważą średnio 190 kilogramów, a samice 130 kilogramów. Ludzi atakują zazwyczaj wtedy, gdy brak im pożywienia.

Zobacz wideo Dlaczego krokodyle płaczą? Skąd się biorą krokodyle łzy?

Dziecko bawiło się z lwem. Ten pozostał niewzruszony

Na profilu "Nature Beauty" na Instagramie opublikowano nagranie, na którym widać, jak małe dziecko próbuje bawić się z lwem przez szybę. Zwierzę pozostało niewzruszone, a mały chłopiec nie wykazywał żadnych, nawet najmniejszych oznak strachu.

Film obejrzało już milion osób, a polubiło go aż 277 tys. internautów. Ich reakcje są różne.

 
Lew: Dziecko wygląda bardzo smacznie

- zażartował jeden z internautów.

A lew mówi: lepiej się ciesz, że między nami jest ta szyba

- napisał kolejny.

Ależ urocze

- czytamy.

Kto jest słodszy?

- pyta kolejny.

Floryda. Mężczyzna, który "bawił się" z jaguarem już nie miał tyle szczęścia

Turyści bardzo często zaczepiają zwierzęta w zoo. Tyle szczęścia, co mały chłopiec, nie miał mężczyzn, który w zeszłym roku odwiedził zoo w Jacksonville na Florydzie. Przekroczył barierę bezpieczeństwa, zbliżył się do ogrodzenia i drażnił jaguara, przekładając rękę przez ogrodzenie. Zwierzę zaatakowało mężczyznę - drapiąc go ostrymi pazurami w rękę. Trafił do szpitala, ale na szczęście jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

To osoba, która nie używała głowy... 

- mówił wówczas "Newsweekowi" wicedyrektor zoo Dan Maloney. Dodał, że incydent zakończyłby się dużo gorzej, gdyby zwierzę było w stanie mocniej chwycić mężczyznę.

Więcej o: