Parki wodne i baseny tropikalne w Polsce? Tak, takie istnieją i są idealną atrakcją na weekend

Choć parki wodne są znaną atrakcją już od lat, to nieustannie zmieniają swój charakter. Powstają nowe atrakcje, ale także budowane są miejsca w nietypowym stylu. Jeśli chcemy spędzić czas w wodzie pośród wielu zjeżdżalni i basenów, możemy skorzystać z oferty parków wyposażonych właśnie w takie konstrukcje. Co jednak, gdy zamiast hałasu wolimy spokojny relaks? Mamy dla was alternatywę - idealne miejsca na rodzinne weekendy.
Zobacz wideo W Polsce powstaje największy park wodny w Europie

Parki wodne są obecne w Polsce od wielu lat, cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że nie tylko podlegają ciągłej modernizacji, ale także powstają nowe. Gdzie warto się wybrać? Prezentujemy kilka wyjątkowych miejsc.

Basen stelażowySposób na relaks w gorące dni, czyli basen ogrodowy stelażowy

Julinek Park - atrakcja na weekend. Koniecznie sprawdź nowe, ekskluzywne miejsce w Polsce

Są nowe punkty na mapie Polski, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest park wodny niedaleko Warszawy. To miejsce, które w swojej ofercie ma imponujące i nowoczesne atrakcje takie jak strefa basenowa poziomowana do głębokości dwóch metrów, pięć zjeżdżalni o łącznej długości 167 metrów, cztery kurtyny wodne czy 10 armatek.

Julinek Park, bo tak brzmi nazwa kompleksu, mieści się w Lesznie, to zaledwie około 30 km od Warszawy, a jego powierzchnia to aż 20 tysięcy metrów kwadratowych. Na terenie parku znajdzie się także tzw. spray park, czyli strefa rekreacyjna z niewielką ilością wody, która zaprojektowana została w taki sposób, aby mogły z niej korzystać, także dzieci z ograniczoną mobilnością.

Ten kompleks oferuje nie tylko wodne atrakcje, dodatkowo na obszarze ponad 30 hektarów znajduje się park linowy zbudowany na naturalnym drzewostanie. Dostępna dla wszystkich ścianka wspinaczkowa, wesołe miasteczko czy kraina dmuchańców to tylko kilka z obecnych tam możliwości spędzenia czasu.

 

Nowością jest także pole do minigolfa czy ekologiczny plac zabaw. Na miejscu stworzono także obiekt noclegowy B&B Julinek Park z 60-cioma komfortowymi pokojami oraz apartamentami rodzinnymi. 

Tak stworzone miejsce zawiera w sobie wszystkie elementy gwarantujące świetną zabawę i niezapomniany wypoczynek dla rodzin, grupy przyjaciół czy singli. 

Już od soboty można będzie korzystać z miejskich basenów.Odkryte baseny i Żwirownia otwarte od soboty. Jakie ceny biletów?

Więcej ciekawych informacji na temat wakacyjnych atrakcji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Parki wodne i baseny tropikalne? Co nowego jeszcze powstało w Polsce?

Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia są Baseny Tropikalne Binkowski Resort w Kielcach. To niesamowite, nowoczesne miejsce. Do dyspozycji są cztery typy basenów o określonym charakterze. Basen Błękitna Laguna ma powierzchnię 320 metrów kwadratowych ma w ofercie tropikalny bar wodny czy stanowiska do masażu.

Kolejne dwa to baseny solankowe, w każdym po osiem miejsc. Temperatura wynosi 34°C a wszystko to w towarzystwie powietrznego masażu.

Ostatnie to baseny z hydromasażem, jest ich sześć i w sumie mogą pomieścić do 12 osób. Jednak to nie koniec atrakcji. Lazy River, to przyjemna i ciekawa alternatywa dla wszystkich. W wolnym tłumaczeniu to po prostu leniwa rzeka, czyli wodna wycieczka po parku wodnym, w trakcie której możesz podziwiać tropikalną roślinność, delektując się egzotycznym koktajlem.

 

Wodny Plac Zabaw jest kolejną przyjemną formą aktywności dla maluchów. Tryskające fontanny, wodny tunel, czy wodne zwierzątka zapewnią świetną zabawę najmłodszym. Nie zabraknie także zjeżdżalni wodnych.

Na terenie obiektu są aż trzy, o łącznej długości 300 metrów. Największa z nich o nazwie Magic Eye to aż 150 metrów bajecznej wyprawy 4-osobowym pontonem przez kolorowe strumienie światła dające kosmiczny, iluzoryczny efekt.

Dla najmłodszych jest także basen o głębokości 0,9 metra wyposażony w zjeżdżalnię, gejzery, hipopotamy czy foki. Na terenie obiektu stworzono tropikalny bar, gdzie można dostać niesamowite drinki, a dla tych, co zgłodnieją, swoją kartę prezentuje obecna tam restauracja.

Więcej o: