Pogoda na dziś - czwartek 23 czerwca. W Dzień Ojca wracają upały. Będzie słonecznie i ciepło

Astronomiczne i kalendarzowe lato w końcu jest z nami, czy jednak słoneczna i ciepła aura będzie nam towarzyszyć w ciągu dzisiejszego dnia? Sprawdzamy, jaka czeka nas pogoda w Dzień Ojca.
Zobacz wideo 19 czerwca to ukraiński Dzień Ojca. Tak wracający z frontu żołnierze są witani przez własne dzieci

Dziś w całym kraju świętujemy Dzień Ojca, to dobry moment, by sprawdzić, jaka czeka nas pogoda, czy przez cały dzień będzie słońce i możemy wybrać się na piknik lub spacer, a może będzie burzowo i lepiej schować się w kinie lub kawiarni?

Pogoda na dziś, czwartek 23 czerwca. Czy będzie ciepło w Dzień Ojca?

Jak podają oficjalne dane Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w całym kraju na niebie zawita słońce. Temperatury nie będą przesadnie wysokie, co pozwoli na przyjemne spędzenie czasu na łonie natury. 

W tak zwanym najchłodniejszym miejscu w Polsce, czyli na północnym wschodzie, w okolicach Suwałk,  maksymalna temperatura wyniesie 22°C. Upałów nie będzie również w okolicach podgórskich, gdzie termometr pokaże 25°C, co zdecydowanie sprzyja pieszym wędrówkom na tatrzańskich szlakach.

Najniższa temperatura jednak dziś dotknie odpoczywających nad morzem. Według danych na południowym zachodzie termometry będą wskazywać od 18°C do 21°C i towarzyszyć może temu słaby wiatr.  

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Prognoza pogody na 23 czerwca 2022. Gdzie będzie najcieplej w Dzień Ojca?

Zdecydowanie najwyższa temperatura zagości w Zielonej Górze, bo aż 29°C. Wrocław także może cieszyć się z gorącego dnia, termometr wskaże aż 28°C. Podobna temperatura czeka mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego, Torunia, Bydgoszczy czy Opola, tam na termometrach ujrzymy ciepło o wartości 27°C.

Małopolska, Śląsk i rejon świętokrzyski mogą cieszyć się ze słonecznego dnia o temperaturze od 25°C do 26°C. W całej Polsce zachmurzenie małe lub umiarkowane. Na krańcach wschodnich możliwy przelotny deszcz. Nie będzie burzy w żadnym regionie naszego kraju.

Pogoda zapowiada się wyśmienicie, wobec czego spędzenie czasu z tatą na świeżym powietrzu to idealny pomysł na świętowanie Dnia Ojca. Wypad do parku, na lody, piknik, gra w tenisa, łowienie ryb i wiele innych form celebrowania wspólnych chwil, możemy zrealizować dziś w ten piękny i słoneczny dzień. 

Więcej o: