Stewardesa doradza: Sześć zasad jak spakować walizkę lub plecak przed wyjazdem

Co trzeba wziąć ze sobą w dłuższą podróż? Jak właściwie skompletować plecak przez wakacyjnym wyjazdem? Stewardesa doradza, co zabrać i, w jaki sposób odpowiednio spakować walizkę, by wszystko się zmieściło. Dobre rady przed wakacyjnym wyjazdem!

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent ze skarpetkami

Pakowanie walizek czy toreb to zmora każdego, kto podróżuje. Zawsze jest za ciężka i ma za mało miejsca. Zdarza się też zabranie niepotrzebnych rzeczy. Jak tego uniknąć? Oto pięć złotych porad na efektywne pakowanie bagażu, które poleca Stella - stewardesa prowadząca profil w mediach społecznościowych @flywithstella.

Sześć złotych zasad efektywnego pakowania bagażu. Zapamiętaj je koniecznie

Co jest najważniejsze w pakowaniu walizek przed podróżą? Minimalizm i wygoda. Poniżej przedstawiamy sześć złotych zasad kompletowania bagażu.

 

Właściwie wybierz rodzaj bagażu - wybieraj walizkę czy torbę, tak aby nie była za duża. Wtedy unikniesz zabierania ze sobą niepotrzebnych rzeczy. Wagę, wymiary i inne opcje dobierz tak, aby odpowiadała twoim potrzebom. Weź pod uwagę, czy i jak często będziesz nosić bagaż ze sobą. Do tego pakuj rzeczy, które potrzebujesz w dodatkowe saszetki podróżne. Pozwalają zminimalizować pustą przestrzeń i dzięki nim lepiej układają się produkty. 

Spisz wszystkie rzeczy, które ze sobą zabierasz - to ułatwienie pakowania przed podróżą, jak i w drodze powrotnej. Bez problemu zabierzesz swoje rzeczy i niczego nie zgubisz. Lista może też pomóc w przypadku zgubienia lub kradzieży. Dodatkowo też łatwiej się spakujesz i niczego nie zapomnisz. 

Bierz mało ubrań, ale dobrze dopasowanych - nie zabieraj ze sobą całej szafy. Ogranicz się do dwóch - trzech bluzek (koszul) i jednej pary spodni. Nie bierz nowych rzeczy, kupionych specjalnie na wyjazd - mogą okazać się niewygodne bądź w inny sposób problematyczne. Rodzaj ubrań dopasuj do pogody w miejscu docelowym oraz do planowanych aktywności. Ubrania zwijaj w rulony po kilka na raz - zaoszczędzisz miejsce i dodatkowo możesz zrobić sobie w ten sposób np. prowizoryczną poduszkę pod kark. Zawsze też miej pod ręką klapki basenowe - zapewnią ci higienę podczas chodzenia po hotelowym pokoju!

Minimalizm w pakowaniu - bierz małe ilości kosmetyków, możesz zabrać też próbki, które masz z drogerii czy promocji. Dobrym rozwiązaniem są kosmetyki wielofunkcyjne, np. żel pod prysznic z szamponem w jednym. Skompletuj też mały i lekki bagaż podręczny, który będziesz mieć zawsze przy sobie. Zbierz w nim najważniejsze rzeczy.

 

Roluj ubrania, zanim włożysz je do walizki - czy wiesz, że zrolowane ubrania zajmują mniej miejsca niż te złożone na płasko? Brzmi dziwnie? Otóż nie! Dodatkowo wybieraj rzeczy, których nie musisz prasować. Stella podpowiada jeszcze, by np. w buty włożyć skarpetki, co już zminimalizuje pustą przestrzeń! A buty pochowaj w worki - dzięki temu ubrania będą czyste. 

Te rzeczy bierz zawsze ze sobą - po pierwsze coś przeciwdeszczowego (płaszcz lub parasol). Weź też książkę bądź czytnik ebooków (z książkami wgranymi na dysk), aby mieć zajęcie, gdy np. nie będzie internetu. Pamiętaj o zabraniu w pełni naładowanego powerbanku lub nawet dwóch do swojego telefonu komórkowego. Za to zrezygnuj z biżuterii, ewentualnie weź minimalistyczną. 

Na koniec warto też odnotować, aby nie pakować bagażu "po korek". Zawsze zostawiaj puste miejsce na wszelki wypadek. Choćby tylko na pamiątki.

Więcej o: