Nie żyje Tadeusz Gołębiewski. Założyciel sieci hoteli miał 79 lat

Tadeusz Gołębiewski nie żyje. Założyciel znanej sieci hoteli zmarł w wieku 79 lat. Informację potwierdziła w środę odpowiedzialna za kontakty z mediami w firmie TAGO Agnieszka Gawińska.

Więcej wiadomości z Polski i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zmarł Tadeusz Gołębiewski - założyciel fabryki cukierniczej i znanej sieci hoteli sygnowanej własnym nazwiskiem. Informację potwierdziła rzeczniczka firmy TAGO Agnieszka Gawińska w rozmowie z Business Insider:

Dziś ukaże się informacja na stronach internetowych hoteli i przedsiębiorstwa Tago. Upoważniona jestem tylko do przekazania informacji, że Tadeusz Gołębiewski zmarł w dniu wczorajszym.

Nie żyje Tadeusz Gołębiewski, właściciel sieci luksusowych hoteli

Tadeusz Gołębiewski swoją karierę w biznesie rozpoczynał latach 60. ubiegłego stulecia. Właśnie wtedy powstała firma TAGO. Zyski z produkcji słodyczy pozwoliły Gołębiewskiego na zrealizowanie marzenia, którym była sieć hoteli.

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym

Pierwszy obiekt powstał na bazie dawnego Domu Turysty w Mikołajkach, później pojawiły się kolejne hotele w Białymstoku, Wiśle oraz Karpaczu. Ten ostatni w momencie otwarcia w 2010 r. był jednym z największych w tej części Europy (wewnątrz mieści się 900 pokoi).

Na swoje otwarcie czeka również najnowszy projekt Gołębiewskiego, czyli hotel w Pobierowie. Obiekt ma pomieścić nawet 3 tysiące gości i pół tysiąca pracowników. Wewnątrz znajdzie się aż 1,4 tys. pokoi, z czego 80 proc. - jak zapewnia inwestor - z widokiem na morze, a ponadto baseny, spa, restauracje, pub, ogólnodostępną kawiarnię i dwie sale teatralno-kinowe. 

Otwarcie hotelu w Pobierowie opóźniła pandemia oraz wojna w Ukrainie. Chociaż dokładna data nie jest jeszcze znana, to według nieoficjalnych zapowiedzi część obiektu ma zostać otwarta jeszcze w czerwcu - pisała "Gazeta Wyborcza".

Więcej o: