5 rzeczy, które musisz pakować do bagażu podręcznego. Unikniesz problemów i przepakowania na lotnisku

Jak spakować bagaż podręczny? Wiele osób, które planują wakacje, staje przed tym trudnym pytaniem. Okazuje się jednak, że pakowanie bagażu podręcznego nie musi być tak skomplikowane. Po prostu nie możesz zapomnieć o tych rzecz. Oto lista.

W bagażu podręcznym powinny znaleźć się tylko najważniejsze przedmioty, które przydadzą się podczas podróży. Co powinno znajdować się w bagażu podręcznym? Podpowiadamy, o czym nie zapomnieć.

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

Jak spakować bagaż podręczny? Nie zapomnij o najważniejszym

Zdecydowanie najważniejszymi rzeczami w bagażu podręcznym, których nie może zabraknąć, są dokumenty. Warto schować je w oddzielnej kieszeni bagażu, by móc z łatwością wyjąć je, gdy będzie taka potrzeba. Paszport jest nieodłącznym elementem podróży zagranicznych. W niektórych krajach wciąż przydaje się certyfikat szczepień.

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W bagażu podręcznym obowiązkowo muszą znaleźć się też leki przeciwbólowe - szczególnie, jeśli planowana podróż jest długa, bądź są to leki, które musisz zażywać. Pamiętaj jednak o limicie pojemności! Sprawdź maksymalną liczbę opakowań, którą możesz przewozić. Jeśli zabierasz syropy - mogę mieć maksymalnie 100 ml, dodatkowo powinny być spakowane w przezroczyste etui lub woreczek.

Pieniądze również powinny trafić do bagażu podręcznego. Warto wiedzieć, że nie we wszystkich miejscach za granicą jest możliwość płacenia kartą.

Bagaż podręczny - co do niego włożyć? Wygoda i rozrywka w jednym miejscu

W bagażu podręcznym warto mieć również koszulkę na przebranie.  Może zdarzyć się tak, że wyleje się na ciebie kawa bądź inny napój, a świeże ubranie sprawdzi się w takiej awaryjnej sytuacji doskonale. Nie zajmie wiele miejsca, a może uratować cię przed katastrofą. Warto mieć również nawilżane chusteczki i żel antybakteryjny.

Nie zapomnij zabrać tego, co zapewnia rozrywkę: krzyżówek, sudoku, książki lub czytnik e-booków. Dzięki temu czas szybciej zleci. Obowiązkowo zabierz też telefon, który przyda się nie tylko podczas lotu, ale też w trakcie podróży.

Śpiochy powinny zabrać ze sobą małą poduszkę, na której oprą głowę i wypoczną. To nieodzowny element bagażu podczas długich podróży.

Więcej o: