Polska plaża wśród 100 najpiękniejszych na świecie. Cudze chwalicie, swego nie znacie

Sezon wakacyjny i urlopowy rozpoczął się na dobre. Turyści, wybierając miejsce na wypoczynek, często kierują się poleceniami, rankingami i pięknym zdjęciami. Jak się okazuje, nie trzeba jechać koniecznie za granicę, aby znaleźć piękne wybrzeże. Sopot został wyróżniony wśród 100 najpiękniejszych plaż na świecie.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak spośród tysięcy plaż na świecie wybrać tę, na której spędzicie niezapomniane wakacje? Pomocny okaże się ranking The 100 Best Beaches in The World. Wśród poleceń nie zabrakło polskiego akcentu. Na liście znalazła się sopocka plaża, która w kraju jest dobrze znana, lecz nie zawsze doceniana. 

Ranking najpiękniejszych plaż na świecie

Przed sezonem wakacyjnym publikowana jest lista najbardziej zjawiskowych i malowniczych plaż na świecie, która ma pomóc w znalezieniu najpiękniejszego miejsca na wypoczynek. Na piedestale widnieją te najbardziej dzikie, egzotyczne i tropikalne plaże, które często skrywają się na azjatyckich wyspach, Hawajach czy odległej Australii. 

Pierwsze miejsce zajęła plaża na Bora Bora, drugie Source d’Argent Beach na Seszelach, a trzecia jest Whitehaven Beach w Australii. Autorzy wyróżnili też plaże z innych egzotycznych miejsc, takich jak np. Meksyk, Jamajka, Filipiny, Panama, Malediwy, Brazylia, Kostaryka czy Portoryko. Nie zabrakło również wielu europejskich akcentów, a wśród nich jednej perełki z Polski.

Nie ma na tym świecie nic lepszego niż piękna plaża. Niezależnie od tego, czy szukasz ukojenia, idealnego zdjęcia na Instagramie, czy po prostu ucieczki, wyjazd na plażę to zawsze świetny pomysł. Od najsłynniejszych plaż w Europie, po piaszczyste plaże Tajlandii i Hawajów - oto 100 najlepszych plaż na świecie

- możemy przeczytać w opisie rankingu The 100 Best Beaches in The World, który klasyfikuje najlepsze plaże na świecie. 

Zobacz wideo "Fuj", "To smutne". Pokazaliśmy efekt sprzątania plaży

Plaża w Sopocie w rankingu najpiękniejszych na świecie

Słuszne okazuje się przysłowie: cudze chwalicie, swego nie znacie, ponieważ w rankingu najpiękniejszych plaż znalazło się miejsce dla polskiego wybrzeża, które często jest niedoceniane przez Polaków. Wyróżniona została sopocka plaża, która znalazła się na 94. pozycji. Nasza chluba została doceniona m.in. za sprzyjające warunki dla dzikich zwierząt. Twórcy piszą o przyjaznych łabędziach, które przez lata oswoiły się z ludźmi i na stałe zadomowiły. Zwrócili również uwagę na długą historię polskiej plaży.

Sopocka plaża zyskała swoją popularność za czasów Cesarstwa Niemieckiego. Wynika to głównie z faktu, że oficerowie marynarki wojennej, którzy stacjonowali w pobliżu, często przychodzili tam, aby odpocząć

- czytamy w krótkim opisie autorów.

Warto wspomnieć, że to nie pierwsze wyróżnienie sopockiej plaży. W 2018 roku trafiła do rankingu "Top 50 City Beaches", który został stworzony przez znawców z branży turystycznej. W zestawieniu znalazło się 400 najlepszych plaż miejskich na świecie. 

Więcej o: