Wakacje 2022. Nie Chorwacja, ani nie Hiszpania. Najtańsze kierunki urlopowe w lipcu są naprawdę atrakcyjne

Wakacje 2022 r. zbliżają się wielkimi krokami, a biura podróży prześcigają się z nowymi ofertami. Chociaż eksperci uważają, że zagraniczne wyjazdy będą coraz droższe, to można znaleźć wycieczki w naprawdę niskich i atrakcyjnych cenach. Do niektórych kurortów pojedziemy na urlop nawet za 1500 złotych.

Więcej informacji na temat nowinek związanych z podróżowaniem znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

W lipcu najtańszych wakacji nie spędzimy w Chorwacji. Możemy za to wyjechać do innego kraju, który przyciąga widokami i licznymi atrakcjami turystycznymi. 1488 zł od osoby - tyle kosztuje urlop w malowniczej Bułgarii. Dolecieć tam możemy z Krakowa, Gdańska, Lublina, Katowic lub Rzeszowa. Gdzie jeszcze da się tanio spędzić wakacje 2022?

Wakacje w Turcji 2022Wakacje w Turcji 2022 r. to najczęstszy kierunek Polaków

Tanie wakacje w 2022 r. Bułgaria kusi widokami, kuchnią i niskimi cenami

Mówi się, że kraj ten jest najtańszą riwierą w Europie, która słynie z długiej linii brzegowej. Mierzy ona 400 km, a ogromną jej część stanowią przepiękne plaże. Jednym z najczęściej odwiedzanych kurortów jest Słoneczny Brzeg, który co roku przyciąga wielu turystów. Niedaleko położony jest Nesebyr - jedno z najstarszych miasteczek w Europie. Warto udać się również do Złotych Piasków. 

Bułgaria to kierunek, który uwielbiają rodziny z dziećmi. Krótki czas przelotu, piaszczyste plaże, łagodne wejście do morza, gwarantowana pogoda - to wszystko sprawia, że kraj ten co roku znajduje się w rankingach najpopularniejszych kierunków wakacyjnych Polaków

- powiedziała Marzena German z portalu Wakacje.pl cytowana przez o2.pl.

Wakacje 2022. Lipcowy wypad do Włoch

W podobnej cenie odwiedzimy słoneczną Italię. Za tydzień w regionie Emilia-Romania zapłacimy 1500 złotych od osoby. Oferta nie obejmuje śniadań, za posiłki trzeba dopłacić 300 złotych. Nie mniej urlop w północnej części kraju może być udany i bardzo ciekawy. Obszar ten słynie z malowniczych miasteczek (na przykład Rimini, Bolonia lub Ravenna), piaszczystych plaż i skalistych gór. Region Emilia-Romania położony jest nad Morzem Adriatyckim, u stóp Apenin Północnych.

Wakacje 2022. A może wyjazd do Grecji?

Siedem dni na Riwierze Olimpijskiej kosztuje 1656 złotych od osoby. Jeżeli zależy nam na śniadaniu na wyspie Kos, musimy dopłacić 100 złotych. W Grecji pogoda zawsze dopisuje, temperatura osiąga wartość 30 stopni Celsjusza. Kraj kusi turystów tradycyjną kuchnią, urokliwymi miasteczkami i pięknymi plażami. Podczas zwiedzania Grecji warto przyjrzeć się ruinom świątyń poświęconym greckim bogom. Są one śladem po starożytnej kulturze.

Jarosławiec Ogromna plaża i błękitna woda, czyli "polski Dubaj" we wsi Jarosławiec

Więcej o: