Łódź. Wakacyjne pociągi zawiozą turystów nad Bałtyk. Rusza sezonowa oferta PKP Intercity

Mieszkańcy Łodzi w wakacje będą mogli wybrać się bezpośrednio nad polskie wybrzeże. Pociągi PKP Intercity kursować będą do Trójmiasta, Łeby i na Hel. Mniej dodatkowych kursów przewoźnik przewiduje z centrum Polski w rejony górskie.

Więcej informacji na temat nowości związanych z podróżowaniem znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo Dlaczego miejsca w pociągu są tak dziwnie ponumerowane?

Sezon letni się już rozpoczął, a to znaczy, że PKP Intercity wychodzi z ofertą wakacyjną. Wznawia przewozy kolejowe na magistrali węglowej Śląsk-Porty, która przebiega przez województwo łódzkie. Po linii 131 będzie jeździł pociąg z Bogumina (Czechy) nad Morze Bałtyckie. Na Hel i do Gdyni będzie można dojechać ze stacji Zduńska Wola-Karsznice, która poza sezonem nie obsługuje pasażerskich przewozów.

Łódź. Pociąg zawiezie mieszkańców województwa nad Bałtyk

To jednak nie jest wszystko. Bowiem przewoźnik w ofercie ma więcej dodatkowych kursów nad Morze Bałtyckie. Jak podaje portal rynek-kolejowy.pl, do Kołobrzegu i Krakowa podróżnych zawiezie pociąg IC "Bursztyn", w nocne weekendy z Łodzi do Kołobrzegu pojedziemy IC "Słupia". Ze stacji Zduńska Wola-Karsznice przewidywane są  przejazdy do Łeby i Helu. Tam zawiezie nas pociąg TLK "Wydmy". Z Łodzi zaś pojedziemy maszyną IC "Korsarz", który swoją podróż rozpoczyna w Krakowie. W Gdyni będą rozłączane wagony do stacji docelowych. 

Nowością na torach jest natomiast weekendowy pociąg IC "Lazur"

- przekazały służby prasowe PKP Intercity cytowane przez portal rynek-kolejowy.pl. Pojazd co roku zawoził pasażerów ze stacji Łódź Fabryczna do stacji Gdynia Główna. W tym roku trasa ma się wydłużyć o Warszawę i Ustkę.

Dzięki wydłużeniu relacji pociągu IC "Gałczyński", który dotąd kursował do Szczecina, dodatkowe połączenie do Świnoujścia otrzymali mieszkańcy województw łódzkiego, wielkopolskiego i lubuskiego

- dodał przewoźnik.

Łódź. Dodatkowe kursy w rejony górskie. Będzie ich mniej

O wiele skromniej prezentuje się oferta, która dotyczy przejazdów w góry. Do Zakopanego pojedzie pociąg IC "Witkacy". Wcześniej, szczególnie poza wakacyjnym sezonem, turyści musieli korzystać z autobusów zastępczych. Podobnie było z wyjazdem do Krakowa. PKP Intercity nie przewiduje także wznowienia kursów z Łodzi do Krynicy lub Zagórza. Te przejazdy były co roku uruchamiane. 

Więcej o: