Wakacje w Turcji 2022 r. są hitem. Kraj oferuje pyszne jedzenie, piękne plaże i atrakcje

Wakacje w Turcji 2022 r. to jeden z najpopularniejszych kierunków wśród Polaków, jak i innych krajów Europy. Turyści wybierają ten kraj ze względu na piękne plaże, urozmaicenie terenu, masę atrakcji, pyszne jedzenie czy ciekawą kulturę. Czynnikiem, który także wpływa na tę decyzję jest przystępna cena hoteli czy kurortów. Podpowiadamy, które miejsce jest najlepsze na odpoczynek.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Turcja stała się jednym z najchętniej wybieranych kierunków na podróż wakacyjną tego roku. Kraj leży nad czterema morzami i na dwóch kontynentach, a do zaoferowania ma wiele pięknych regionów. Wybierając to miejsce na urlop, warto skusić się na zwiedzanie, podróżowanie po ciekawych punktach i odkrywanie tego pięknego i starego państwa.

Turcja - widok (zdjęcie ilustracyjne)Turcja na wakacje - europejski hit roku 2022!

Wakacje w Turcji 2022 r. najpopularniejszym kierunkiem wśród Polaków

Na liście najpopularniejszych miejsc na tegoroczne wakacje znajduje się Grecja, Egipt i oczywiście Turcja. Kraj ten słynie z dużego zróżnicowania terenu, pysznego jedzenia, malowniczych widoków i bogatej kultury, która jest kolebką Europy. Atrakcje znajdą tam zarówno osoby, które preferują odpoczynek, jak i relaks w kurorcie jak i ci, którzy szukają ciekawych aktywności, architektonicznych perełek i przygód. Wybrzeże kraju jest tak bogate i zróżnicowane, że każdy znajdzie coś dla siebie. Tureckie plaże należą do najpiękniejszych, jedzenie równie zachwyca, a atrakcji nie brakuje. 

Dzięki dużej różnorodności możemy wybierać pomiędzy górzystą Kapadocją, piaszczystą Riwierą Turecką czy słynną Doliną Motyli w pobliżu malowniczego miasteczka Oludeniz, które jest mekką dla spadochroniarzy, paralotniarzy czy surferów. 

Zobacz wideo Od kebaba po bakławę - kilka dań, dzięki którym zasmakujesz Turcji, nie ruszając się z własnej kuchni

Najciekawsze kierunki na wakacje w Turcji 2022 r. 

Jednym z najpiękniejszych regionów i popularnym miejscem wakacyjnym dla turystów, ale także Turków jest Bodrum. To urokliwe miasto, które oferuje wiele atrakcji, ale także urzeka spokojem i bliskością natury. Będąc w okolicy, koniecznie trzeba odwiedzić Mauzoleum w Halikarnasie, które jest jednym z siedmiu antycznych cudów świata. Poza architektonicznymi perełkami znajdziemy tam piękne plaże, kolorowe bazary czy tętniące życiem nocne kluby i restauracje. 

Kapadocja, o której już wcześniej była mowa to kolejne miejsce warte odwiedzin. Region słynie przede wszystkim z charakterystycznych form tufowych, tworzących księżycowy krajobraz, oraz z domów i kościołów wykutych w wulkanicznych skałach. Główną atrakcją są także balony, które tworzą niepowtarzalny widok i jednocześnie są jedyną w swoim rodzaju przygodą. Swoistym turystycznym centrum Kapadocji jest bez wątpienia Goreme, gdzie możemy skorzystać z tego typu atrakcji. 

W zachodniej Turcji, nieopodal miasta Denizli znaleźć można jedną z częściej fotografowanych atrakcji turystycznych tego kraju. Pamukkale, bo o nich mowa, zwane też Bawełnianą Twierdzą, to miejsce iście bajkowe i niezwykłe. To lśniące, białe, wapienne wodospady, które tworzą niesamowitą konstrukcję przypominającą tarasy. Występujące tu termalne źródła znane są ze swych leczniczych właściwości. Natomiast powyżej wapiennych formacji zobaczyć można ruiny miasta Hierapolis z całkiem dobrze zachowanym teatrem.

Stambuł - kolebka europejskiej kultury, olbrzymia aglomeracja, która zamieszkuje blisko 15 milionów ludzi i jednocześnie stolica kraju. To bez dwóch zdań miejsce, które można za każdym razem odkrywać na nowo - znajdziemy tam absolutnie wszystko. Ulice przepełnione są historią, jedzenie jest niebywale pyszne, targi i bazary kolorowe a ludność bardzo zróżnicowana.

Więcej informacji o Stambule znajdziesz w naszym artykule: Stambuł - jedno miasto, dwa światy

Więcej o: