Tajlandia znosi uciążliwe ograniczenie. Nowe zasady wjazdu od 1 lipca

Władze tajlandzkie oświadczyły, że kraj rezygnuje z dotychczasowej procedury wstępnej rejestracji dla zagranicznych turystów. Zniesiony zostanie także wymóg noszenia maseczek w miejscach publicznych.

W 2019 roku, czyli ostatnim sezonie przed wybuchem pandemii COVID-19, Tajlandię odwiedziło prawie 40 mln turystów. W ubiegłym roku, mimo złagodzonych wymogów dotyczących kwarantanny, liczba turystów drastycznie zmalała, osiągając wynik poniżej procenta sprzed pandemii.

Zobacz wideo Na wakacje samochodem czy też samolotem - co się bardziej opłaca? Pytamy eksperta

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl.

Tajlandia. Jak wyglądają aktualne zasady wjazdu?

Minister turystyki Pipat Ratchakitprakan ogłosił, że od 1 lipca nie trzeba już będzie rejestrować się w systemie Thailand Pass. Trzeba w nim było udostępnić skany m.in. polisy ubezpieczeniowej w wysokości minimum 10 tys. dolarów.

Jak czytamy na stronie gov.pl, wykonanie testu na obecność COVID-19 nie jest obowiązkowe, jednak osoby niezaszczepione chcące swobodnie podróżować po terytorium Tajlandii muszą wykonać test PCR lub profesjonalny test ATK do 72 godzin przed wylotem i wgrać jego wynik do systemu. Niezaszczepieni podróżni, którzy przedstawią negatywny wynik testu RT-PCR lub profesjonalnego ATK, wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed podróżą samolotem, nie będą podlegali kwarantannie. W przypadku braku testu zwyczajowo konieczne jest zastosowanie się do zaleceń wydanych przez służby w momencie kontroli po przylocie. 

Poinformowano także, że od początku lipca zakrywanie ust i nosa będzie dobrowolne, jednakże zaleca się noszenie maseczek w zatłoczonych miejscach lub w przypadku wystąpienia problemów zdrowotnych.

Tajlandia. Sytuacja dotycząca rozwoju pandemii COVID-19 unormowała się

Reuters dodaje, że w Tajlandii odnotowano ponad 30 tys. zgonów spowodowanych wirusem COVID-19, jednak epidemia została w dużej mierze opanowana, do czego przyczyniły się szczepienia. Wskaźnik szczepień wynosi ponad 80 procent. To, jak również nowe zasady wjazdu powinny przyczynić się do ożywiania turystyki, jednak na zadowalające wyniki przyjdzie jeszcze poczekać.

Źródło: Reuters

Więcej o: