Masz zarezerwowany lot liniami EasyJet? Dobrze to przemyśl. Tanie linie ograniczają liczbę kursów

Jeśli masz w planach podróż brytyjskimi liniami EasyJet to dobrze zastanów się nad podróżą. W najbliższych tygodniach przewoźnik zmniejsza liczbę dostępnych lotów, co poskutkuje utrudnieniami dla klientów. Lepiej przygotować się na problemy organizacyjne na lotniskach i spore opóźnienia.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Twój lot się nie odbył? Co zrobić w takiej sytuacji? Ekspertka wyjaśnia

Ostatnio turyści zgłaszają coraz więcej problemów i trudności z tanimi liniami lotniczymi. Pracownicy Ryanaira ogłosił strajki w kilku krajach Europy w pierwszych tygodniach wakacji. Wcześniej podniesiono ceny biletów m.in. z Węgier. Teraz linia EasyJet zmniejsza liczbę kursów właśnie w gorącym okresie wakacyjnym. Co dokładnie chcą zrobić brytyjskie linie lotnicze w najbliższych tygodniach?

Jak podaje "Business Traveller"  zmniejszenie liczby kursów jest ściśle związane z decyzją głównych portów lotniczych (m.in. London Gatwick i Amsterdam Shiphol) o zmniejszeniu liczby pasażer i lotów na okres wakacji.

EasyJet zmniejszają liczbę kursów. Klientów tanich linii czekają utrudnienia w czasie wakacji

Brytyjskie linie lotnicze oczekują, że w okresie do końca września 2022 roku odbędzie się około 90 procent lotów, jakie wykonano w podobnym okresie przed pandemią COVID-19 w 2019 roku. Jednakże dokładna liczba odwołanych kursów jeszcze nie jest znana. Linie easyJet starają się informować klientów z wyprzedzeniem o utrudnieniach oraz umożliwić zmianę rezerwacji na inny lot. 

Jak powiedział w rozmowie z serwisem "Business Traveller" Johan Lundgren, dyrektor generalny easyJet:

Naszym najwyższym priorytetem easyJet jest zapewnienie klientom bezpieczeństwa i niezawodnej obsługi. Jest nam bardzo przykro, że niektórym klientom nie mogliśmy zaoferować usług na oczekiwanym poziomie.

Jeśli masz problem z opóźnionym bądź odwołanym lotem, możesz uzyskać pomoc od EasyJet na oficjalnej stronie internetowej przewoźnika - odwołany lub opóźniony kurs easyJet.

Więcej o: